Sunday, 22 September 2019

Β Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογία σε Νότιο και Βόρειο όμιλο

Feb 24, 2019

Β’ Εθνική (Νότος)-19η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα
Πρωτέας Βούλας-Έσπερος Καλλιθέας 73-77
Πεντέλη-Τρίτων 67-72
Γλαύκος-Μανδραϊκός 70-56
Παγκράτι-Οίακας Ναυπλίου 107-102 (94-94 κ.α.)
Ένωση Ιλίου-ΚΑΟ Κορίνθου 72-64
Πανελευσινιακός-Παπάγου 80-83
Δάφνη Δαφνίου-Δούκας 73-61
Πανερυθραϊκός-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 83-76 (70-70 κ.α.)

Τα φύλλα αγώνα :

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 83-76 (70-70 κ.δ.)
Δεκάλεπτα: 20-15, 39-25, 54-48, 70-70 (κ.δ.), 83-76 (παρ.)
Διαιτητές: Παπαθανασίου, Ορφανός
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 8 (2), Μπακοδήμος, Σκάνδαλος 5 (1), Γιαουρτόγλου 9 (1), Γεωργιάδης 2, Στάθης 24, Αντωνίου 11 (3), Καστανιώτης 8, Ματζιώρης, Σπάχια.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Κακαργιάς, Στραγανιώτης, Κεφαλάς 9, Ξιούρας 9 (3), Ζαραϊδώνης 18 (1), Βούζας, Κόης 15 (3), Τσάβος, Σολωμός 6, Καρακεχαγιάς 4, Στέφος 13, Ανδρεάτος 2

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΤΡΙΤΩΝ 67-72
Δεκάλεπτα: 12-19, 29-31, 51-54, 67-72
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ.-Αντωνιάδης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 4, Γεωργακόπουλος 2, Πανέτης, Αποστολόπουλος 6 (1), Κούσουλας 6 (2), Καρούζος 18 (4), Μπέλλη 17, Κουκάκης 4, Μπίγγος 8 (2), Σαλτουρίδης, Τάγαρης 2
Τρίτων (Μιχελάκος): Αθανασούλας, Τσούτσος 1, Κουτούλας 7 (1), Ψαρόπουλος 20 (3), Καλαντζής 5, Σπυριδάκης, Ντιμπ 15 (2), Νικολακόπουλος 2, Δαμιανάκος 3, Μαλτέσιος 17, Ύμερι, Κουκουνιάς 2.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 73-77
Δεκάλεπτα: 19-22, 35-40, 59-59, 73-77
Διαιτητές: Παυλόπουλος-Σπυρόπουλος
Πρωτέας Βούλας (Βλαχος): Αγγελόπουλος 17(2), Μόρφης 5(1), Ματαλιωτάκης 20 (10 ριμπ.), Ματσάγγος , Παπαδάκης 9(2), Παπαρέγκας 7(1), Κυριλής 13(3), Φιλίππου, Αυγενικός, Γάργαλης 4
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Σκουλούδης 8, Θεοδοσίου 6 (2), Γραμματικός 14 (2), Βλασσόπουλος 8 (1), Παπαφλωράτος 17 (2), Χαρούνι 10, Χαρούνι Ν. 5, Αγγελόπουλος 6(1), Μπούσι 3(1).

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ 70-56
Δεκάλεπτα: 16-15, 31-30, 47-39, 70-56
Διαιτητές: Μπανασάκης-Χατζημάρκος
Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 17 (2), Σερέτης, Βανδώρος 2, Γιαννικόπουλος 7 (1), Εφέπουλος, Καρακωνσταντάκης 12 (1), Μαναβόπουλος 9, Αγγελόπουλος 11 (1), Δαβάνης 10 (1), Τσεκλένης, Σπυράκος 2,
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Βασιλόπουλος, Χάλαρης 18, Γεωργοπαπαδάκος Σ., Φωτόπουλος 11 (1), Κοπακάκης, Γκαϊτάσοφ 2, Δέδες 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 2, Σιμιτζής 5 (1), Σεργιένκο 3, Ρεκουνιώτης, Παπανικολάου.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 72-64
Δεκάλεπτα: 12-16, 37-32, 55-49, 72-64
Διαιτητές: Καρακάσης-Μακρής
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Μπέλλας Γ. 13(3), Τσακίρης 24(1), Φουντάς 6(1), Πανουσόπουλος 2, Μπολάτογλου 7(1), Μπέλλας Οδ. 7(1), Τσιουμπρής 9, Μανταλβάνος 4, Τσώλης, Κατσαρός, Γεροκώστας, Βάτσιος
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Νιφόρας 13, Γεωργίου 5(1), Σακελλαράκης 10(1), Μακρής 18(3), Θεοδωρίδης 7(2), Περρωτής 5, Πράτης 3(1), Κωνσταντίνου 3(1), Κεφαλάς, Μπαλής, Δανίκας.

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 107-102 (94-94 κ.αγ)
Δεκάλεπτα : 30-26, 51-49, 67-68, 94-94 (κ.αγ), 107-102
Διαιτητές : Κατραχούρας-Νάστος
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 34 (2 τριπ., 11 ασίστ), Μαγιντόμπε 6 (2), Κούτρας 2, Κατωπόδης 3 (1), Λυτόπουλος 22, Φωτίου, Δερμιτζάκης 7 (1), Δόξας 2, Ροδοστόγλου 25 (1), Μπένος 6, Αρμάος.
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης) : Ραζής, Κουμπούρας 26 (2), Πελεκάνος 31 (2), Παπαντωνίου 18 (2), Γεωργιάδης 4, Μανάκας, Μπουρτσουκλής 2, Σκορδάς 9, Αναγνωστόπουλος 12.

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΔΟΥΚΑΣ 73-61
Δεκάλεπτα: 18-18, 33-31, 55-49, 73-61
Διαιτητές: Μπούκας-Ραχιώτης
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 2, Γκάτζο 8 (2), Κουφόπουλος 13 (2), Γοργόνης 3 (1), Καραμπάτσος 10 (1), Ψημίτης 8 (2), Σάλεχ 8, Δομπρογιάννης 5, Μουστόπουλος 4, Παπαδιονυσίου 3 (1), Τάταρης 2, Αρνοκούρος 7.
Δούκας (Χούμπαυλης): Δενδρινός 4, Παππάς 12, Μποχωρίδης 6 (1), Βουγιούκας 17, Ευστράτιου 5 (1), Γκίνης, Ξύδης 2, Μήτσιαλος 2, Τσιτσιγιάννης 6 (1), Σακελλάριου 2, Πετς 5.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 80-83
Δεκάλεπτα : 14-13, 38-34, 48-57, 80-83
Διαιτητές : Αποστολίδης-Αργυρούδης
Πανελευσινιακός (Καλογήρου) :Κυριακόπουλος 20(2), Ηλιάδης 11(2), Μουρατίδης, Βούλγαρης, Σταθόπουλος 22(1), Ιωάννου 2, Ψαρόπουλος 15(1), Δούκας 2, Αναγνωστακης 8(2).
Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Παπαζήσης, Πίνης 1, Πρισκομάτης 5(1), Ζώρζος 18(1), Παπαπέτρου 10(2), Κουτρούλιας 23(1), Αγγελόπουλος 6, Γιαννίκος 17(1), Χρυσός, Μπάλος 3, Παστήρας, Ανδρικόπουλος.

Η Βαθμολογία (σε 19 αγώνες)

1.Δάφνη Δαφνίου (15-4) 34
2.Τρίτωνας (14-5) 33
———————————-
3.Παγκράτι (13-6) 32
4 Οίακας Ναυπλιου (13-6) 32
5.Πρωτέας Βούλας (11-8) 30
6.Δούκας (11-8) 30
7.Παπάγου (10-9) 29
8.Εσπερος Καλλιθέας (10-9) 29
9.Πεντέλη (9-10) 28
10.ΚΑΟ Κορίνθου (8-11) 27
11.Μανδραϊκός (8-11) 27
12.Πανελευσινιακός (8-11) 27
———————————-
13.Πανερυθραϊκός (7-12) 26
14.Γλαύκος (6-13) 25
15.Ένωση Ιλίου (6-13) 25
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (3-16) 22

Η Επόμενη αγωνιστική (20η, 03/03)
Τρίτων – Πρωτέας Βούλας
Μανδραϊκός – Πεντέλη
Οίαξ Ναυπλίου – Γλαύκος
ΚΑΟ Κορίνθου – Παγκράτι
Παπάγου – Ένωση Ιλίου
Δούκας – Πανελευσινιακός
Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Δάφνη Δαφνίου
Έσπερος Καλλιθέας – Πανερυθραϊκός

Βόρειος όμιλος
Β’ Εθνική (Βορράς)-19η αγωνιστική
Τα αποτελέσματα

Σάββατο 23 Φεβρουαρίου

Φίλιππος Βέροιας-Έσπερος Λαμίας 67-57

Κυριακή 24 Φεβρουαρίου

Γέφυρα-Χαλκηδόνα / Προποντίς 67-71
Αγρίνιο-Στρατώνι 75-53
Φάρσαλα-Φαίακας Κέρκυρας 61-79
Μαχητές Πειραματικό Πευκών-Μακεδονικός 76-67
Ίκαροι Σερρών-Νίκη Βόλου 70-59
Ελευθερούπολη-Ανατόλια 67-65
ΧΑΝΘ-Ερμής Λαγκαδά 83-76

Τα φύλλα αγώνα :

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 67-57
Δεκάλεπτα: 25-10, 43-27, 61-48, 67-57
Διαιτητές: Λόρτος-Γραικός
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας-Μπλατσιώτης) : Παπαδόπουλος 4, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης, Πονόπουλος, Βάλλιος, Τσιαγκλαγκάνος 13(3), Γιαντσιδιώτης, Καβαργύρης 2, Κοθράς 10(2), Παραπούρας 12(3), Σουτζόπουλος 15, Καντάρκος 11.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης) : Στογιάκοβιτς, Ρούζιος 12(2), Μπερτσιμάς, Πάππος, Κατσαρές 9(1), Παπανικολάου, Φύκας 12(1), Αργύρης, Παπαργυρόπουλος 16(1), Μαντζούκας, Τεπετίδης 8, Ολύμπιος.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 76-67
Δεκάλεπτα : 16-15, 43-32, 62-48, 76-67
Διαιτητές : Τσιρτσιμάλης-Τζιοπάνος Γ.
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 6(2), Καραγιαννίδης 25(6), Παλιαχάνης 3, Δήμας 4,Μαυρίδης 7(1), Χατζημιχαηλίδης 6, Κλωναράς, Τσιμίδης 4, Βαιντερλής 3, Μητσάκης 6(1), Λαζάρου 2, Ελευθεριάδης 10
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 6, Κοντσές 2, Μπαρζού 2 , Κουντουρατόγλου 18, Τσινόπουλος 6, Καραθανάσης 2, Ουλουσίδης 17(1), Καλογεράτος 10(2), Χατζίδης 4.

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 70-59
Δεκάλεπτα: 19-18, 40-33, 52-53, 70-59
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Μπακάλης
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος 5(1), Γεωργιανός 13 (2) Κακιούζης 26 (1), Κουτσοκώστας 2, Καραμπέκης 10 , Θολιώτης 6, Φώτογλου 8 (1)
Νίκη Βόλου (Γιασάρης – Στρατίκης): Καραγέωργος, Βερτζάγιας, Καρπέτης, Γιωτόπουλος, Κουτίνας 17, Τσαβές, Τασιούδης 13 (3), Τσώλης, Τάσσος 15, Φρουσκλιάς 14 (1), Διγενής

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 67-65
Δεκάλεπτα: 19-20, 34-36, 55-46, 67-65
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ.
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Κελεσίδης 4, Στυλίδης 11 (1), Ιωάννου 12 (4), Απαζίδης 3 (1), Σταμπουλής 27 (2), Χαρισμίδης 6, Βοϊβατόπουλος, Καραγιώργος 4 (1), Μπέσσας,
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 4, Αμπατζάς 8, Γαλανίδης 4, Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης 4, Κιγμέτογλου 11, Ζώτος 4 (1), Μπρόζος 13 (2), Καραποστόλου 17 (1).

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ 61-79
Δεκάλεπτα : 16-13, 26-44, 46-54, 61-79
Διαιτητές : Ντούρας-Δημάδης
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης: 13(2), Χαιριτίδης 8(2), Αλεξόπουλος, Λιούπης, Αναγνωστόπουλος 3(1), Τσιώγκας 9, Συνετός, Τοπουζίδης 2, Λούτας 3, Γκιουλέκας 23 (2), Φαρμάκης, Φιλιπποπουλος
Φαίακας Κέκρυρας (Γεωργίου-Μούτσος) : Κατέχης, Γρίψιος 10(2), Ψαρράς, Νεδέλκος 15(1), Σιώπης 3, Σπιτιέρης 15(2), Πεταλωτής 12(1), Περούλης 8, Νίκας 14(4), Αυγερινός, Χατζόπουλος 2, Ταουσάνης .

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 75-53
Δεκάλεπτα: 22-14, 40-28, 60-46, 75-53
Διαιτητές: Καμήτσος – Μαρινάκης.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 22, Μπερερής 2, Μιχάλογλου 18(2), Καπινιάρης 16(2), Χρήστου, Τσατάς, Σταμούλης 5(1), Γκρέκας, Μήτσου 6(1), Ψαράς 6(1), Σταμίρης.
Στρατώνι (Μύθου): Δοξάκης 17(1), Μπουρδάνος 14(3), Κολοκοτρώνης 1, Δημητρακάς, Σιδηροηλίας 1, Μπέγος 3(1), Φλιάτης 7, Πολιτόπουλος 4, Δασκαλόπουλος 6, Κοτζαγιάννης, Κόκκιος.

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 67-71
Δεκάλεπτα : 15-11, 33-23, 57-51, 67-71
Διαιτητές : Σιμητόπουλος-Λουλουδιάδης
ΚΣ Γεφυρας (Αλμπάνης): Πουλιανίτης 5 (1),Καραγιαννάκης 3,Ψευτογκάς 5 (1),Καταβαίνης 3,Αποστολίδης 12 (2), Ζιάκας 3 (1), Κουτουξίδης 2, Σιώμος 8 ,Κοτσάνος 22, Παπαδόπουλος 7 (1).
Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος) : Σπύρας 3 (1), Μαρκιδης 1, Δανάκης 8, Τσακαλέρης 19 (1), Παπαδόπουλος , Λαϊδης, Μυλωνίδης 12 (1), Κουτέ, Δελίδης 13 (3), Σικαλίδης 15, Φυλακτός.

ΧΑΝΘ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑΣ 83-76
Δεκάλεπτα: 25-19, 43-36, 61-55, 83-76
Διαιτητές : Θεοδώρου-Γαζέτας
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης, Τζιόμαλος) : Βαζούκης, Ντίνος, Χονδρόπουλος 3(1), Παπαδόπουλος 16(2), Μπαλάσκας 12(2), Ζαφειρούδης 12(2), Γεωργάκης 7(1), Πέτροβιτς 18(3), Καραγεωργίου, Δεληγεώργης 14(1), Τσάμης .
Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης) : Μήνου , Αλτίνης, Μάρουσιτς 15(3), Τσιρογιάννης 19(2), Παπασχάλης, Νότης 2, Παρίτσης 2, Καμπέρης , Πλιούκας 15(4), Γκαμούρας 18, Χριστοδούλου, Πιλκούδης 5

Η Βαθμολογία (σε 19 αγώνες)

1.Ανατόλια (17-2) 36
2.Αγρίνιο (13-6) 32
——————————–
3.Ελευθερούπολη (13-6) 32
4.Φίλιππος Βέροιας (11-8) 30
5.ΧΑΝΘ (10-9) 29
6.Ερμής Λαγκαδά (10-9) 29
7.Χαλκηδόνα / Προποντίς (10-9) 29
8.Μαχητές Πειραματικό Πευκών (10-9) 29
9.Φαίακας Κέρκυρας (9-10) 28
10.Έσπερος Λαμίας (8-11) 27
11.Νίκη Βόλου (8-11) 27
12.Στρατώνι (7-12) 26
——————————–
13.Γέφυρα (7-12) 26
14.Φάρσαλα (7-12) 26
15.Ίκαροι Σερρών (7-12) 26
16.Μακεδονικός (5-14) 24

Επόμενη αγωνιστική (20ή, 03/03):
Χαλκηδόνα – ΧΑΝΘ
Εσπερος Λαμίας – Γέφυρα
Στρατώνι – Φίλιππος Βέροιας
Φαίακας Κέρκυρας – Αγρίνιο
Μακεδονικός – Φάρσαλα
Νίκη Βόλου – Μαχητές Πειραματικού Πεύκων
Ανατόλια – Ικαροι Σερρών
Ερμής Λαγκαδά – Ελευθερούπολη

Μιχάλης Σταμουλάκης

leivadas banner

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr