Β' Εθνική: Φύλλα αγώνα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική στους 4 ομίλους

Nov 14, 2021

Συνεχίστηκε η δράση στα περισσότερα γήπεδα της Β' Εθνικής σήμερα και παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα, τα φύλλα αγώνα, την βαθμολογία και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής.

 

 

 

Β' Εθνική: Αναλυτικά τα αποτελέσματα της αγωνιστικής στους 4 ομίλους

 

Αναλυτικά:

Αναλυτικά οι αγώνες

Ένωση Ιλίου-Ληξούρι 66-60

Δεκάλεπτα: 16-18, 41-34, 47-47, 66-60

Διαιτητές: Παντελίδης-Νάστος-Ρίζος

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας-Αγγελόπουλος): Γεροκώστας 6, Τσιουμπρής 9, Φουντάς 2, Σπυρόπουλος 18(2), Δαρμής 3(1), Μπέλλας 11, Πανουσόπουλος Θ. 2, Γκαβανόπουλος 15(2), Καλύβας, Παπανδρέου, Πανουσόπουλος Κ., Κοσμίδης.

ΝΕΟΛ (Τζουγανάτος-Βαρδαβάς): Νιφόρας 4, Χονδρογιάννης 9(1), Βαβάτσικος 25(5), Τρυφωνόπουλος 5, Κασπίρης 14(4), Παππάς 1, Λαμπρόπουλος 2, Αντωνάτος, Συνοδινός, Χοτζάι, Μαρούλης, Ματσούκης.

Νέα Κηφισιά-Παπάγου 68-72

Δεκάλεπτα: 19-16, 32-34, 50-52, 68-72

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Αποστολίδης-Αυγερινός

Ν. Κηφισιά (Λαδίκος): Ιωάννου 5, Μοσχοβίτης, Μακρυγιάννης 2, Στεργίου, Χαρταβέλλας 2, Πετροδημόπουλος 16(2), Μανούσος 17, Χατζηνικόλας 13(1), Κουκάκης 8(1), Μιχαλάκης 5, Καρακώστας.

Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης, Τσούτσος 12(3), Τριχάς 3, Κόης 22(4), Βούζας 6(2), Δελίδης 5(1), Καρούζος 9(1), Μαράκης 6,Σολώμος 9, Κώτσης, Σοφρωνάς.

 

Βαθμολογία

1. Έσπερος Καλλιθέας (4-1) 9

2. Παπάγου (4-1) 9

3. ΚΑΟ Κορίνθου (3-2) 8

4. ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (3-2) 8

5. ΦΕΑ (3-1) 7

6. Εθνικός Πειραιά (2-3) 7

7.Αχαγιά 82 (2-3) 7

8. Ένωση Ιλίου (2-3) 7

9. ΝΕΟΛ (2-2) 6

10. Πεντέλη (1-4) 6

11. Αργοναύτης Ραφήνας (2-2) 6

12. Νέα Κηφισιά (1-3) 5

13. Πανελευσινιακός (1-3) 5

*Έχουν κάνει το ρεπό τους ΦΕΑ, ΝΕΟΛ, Αργοναύτης Ραφήνας, Νέα Κηφισιά, Πανελευσινιακός

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 21/11)

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-Πανελευσινιακός

ΚΑΟ Κορίνθου-Εθνικός Πειραιά

ΝΕΟ Ληξουρίου-Έσπερος Καλλιθέας

Αργοναύτης Ραφήνας-Ένωση Ιλίου

Αχαγιά 82-Νέα Κηφισιά

Παπάγου-ΦΕΑ

Ρεπό: Πεντέλη

 

2ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αναλυτικά οι αγώνες

Μεγαρίδα-Παλαιό Φάληρο 68-63

Δεκάλεπτα: 22-12, 46-28, 56-51, 68-63

Διαιτητές: Τσαχάκης-Φραγκούλη-Παπαδόπουλος Χ.

Μεγαρίδα (Μάνταλος, Υφαντής): Παλαιοχωρίτης 4, Γκόντγουιν 2, Αγγελόπουλος 18, Γερομιχαλός 4, Μπέμπης, Νικολακόπουλος 6, Τζάιδας, Καλλινικίδης 4, Χάσα, Γκάτζιας 22(4), Γκουαλτιέρι 3(1), Εζόμο 5.

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Σκόρδος 8, Αγγελόπουλος 22(1), Κουράκης, Σταθόπουλος 7, Βλασσόπουλος, Καλιανιώτης 12, Μπολάτογλου 2, Μπόσκοβιτς, Χαρούνι 9, Ανδρεάτος 3, Παπαδάτος.

ΚΑΟ Μελισσίων-Ηλυσιακός 63-60

Δεκάλεπτα: 10-18, 28-40, 49-52, 63-60

Διαιτητές: Καραβίτης-Χρηστίδης Ηλ.-Λεβεντάκος

Μελίσσια (Δάγλας-Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα 7(1), Στεργίου Μ. 8(2), Οικονομόπουλος 13(2), Δοξάκης 14(2), Σεργιένκο 3, Μπακέας 5(1), Σπηλιόπουλος 1, Μαλτέζος 9, Κοντός Γ, Δουρουντούς 3(1).

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος-Καυκής): Ιορδάνογλου 1, Γραμματίκας, Φώτσης 5(1), Μπινιάκου 3(1), Καλδής 4, Βούρτσης 3(1), Υμερί 8(1), Κεφαλάς 5(1), Στασινόπουλος 16, Παπαδής 7(1), Μπάζιος 8.

ΟΦΗ – Αιγάλεω 72-80

Δεκάλεπτα: 25-20, 43-42, 58-61, 72-80

Διαιτητές: Μάλαμας-Μηλαπίδης-Τεφτίκης

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Μποχωρίδης 17(1), Μητρόππαπας 4, Καρλάφτης 7(2), Τσερκιτζόγλου 4, Μηλαθιανάκης, Λιανός 11(1), Αγαπιάδης 11(1), Πρωτογεράκης 2, Καψάλης, Θεοδωρίδης 1, Καμπάκας 3(1), Πάλλης 12.

Αιγάλεω (Ζαβός): Κούμπουρας 15(1),Ντακούλιας 14, Λουκάς 4, Παπανδρέου 8(1),Καρασταμάτης 5(1), Μαχαίρας 17,Παπαδόλιας 7(1),Βλάχος.

 

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω (5-0) 10

2. Μεγαρίδα (4-1) 9

3. Πρωτέας Βούλας (3-2) 8

4. Πανιώνιος (3-2) 8

5. ΟΦΗ (3-2) 8

6. Χανιά (3-2) 8

7. ΕΦΑΟΖ (3-2) 8

8. Ηλυσιακός (2-3) 7

9. Μελίσσια (2-3) 7

10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου (2-3) 7

11. Μανδραϊκός (2-3) 7

12. Παλαιό Φάληρο (1-4) 6

13. Δούκας (1-4) 6

14. Άρης Νίκαιας (1-4) 6

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 21/11)

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Δούκας

Αιγάλεω-Άρης Νίκαιας

Παλαιό Φάληρο-ΟΦΗ

Πανιώνιος-Μεγαρίδα

Μανδραϊκός-Μελίσσια

ΕΦΑΟΖ-Χανιά

Πρωτέας Βούλας-Ηλυσιακός

 

3ος Όμιλος – 5η αγωνιστική

Αναλυτικά οι αγώνες

Έσπερος Λαμίας-Αναγέννηση Καρδίτσας 63-60

Δεκάλεπτα: 12-22, 25-36, 39-50, 63-60

Διαιτητές: Γερακίνης-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.-Τσουκαλαδέλης): Τσεσμετζίδης 3(1), Στεφάνου 18(4), Ρουμελιώτης 3(1), Ευθυμίου, Φύκας 7(1), Πάππος 10(1), Τεπετίδης 8(1), Νέστωρας 6, Παπαργυρόπουλος 8, Μαγγελάκης, Αργύρης, Παπασπύρου.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 7, Πανταζής, Γεωργαντζάς 9(1), Αρκούδας 9, Παπαστολόπουλος, Παπακώστας, Κρομμύδας 10(2), Αντωνίου 11(1), Καλλιάρας 10, Τουφεξής, Οικονόμου.

Ικαροι Τρικάλων-Δόξα Λευκάδας 78-70

Δεκάλεπτα: 21-24, 44-41, 58-53, 78-70

Διαιτητές: Σταματόπουλος Κ.-Ξέρας-Δόλγυρας

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Αμβράζης 12, Μπουργανός 16, Κοϊτσάνος, Τσιαβές 14(2), Παπαχρήστος 10(1), Κατσαρές 4(1), Παρδακάς 5(1), Κατσίμπας, Τριανταφύλλου 15(4), Σπυράκος 2.

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Κατωπόδης 3, Κουρτίδης 28(3), Τζακόπουλος 14(1), Λαζάρου 2, Βαγενάς 10, Σταματέλος 3(1), Κοντούδης 6, Μούτσα 4.

Νίκη Βόλου-ΣΚ Ιωάννινα 71-47

Δεκάλεπτα: 20-12, 34-25, 56-36, 71-47

Διαιτητές: Τσιαπλής-Καρακώστας-Παπανικολάου Γ.

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Νίκολης 5(1), Βερτζαγιας 7(1), Σκουφεζης, Ζησόπουλος 3(1), Κουτίνας 13(2), Μπουσκολίτης 6(1), Δελεντζες 2, Καλλές 2, Σαριμπαλίδης 11(3), Σπανοπουλος, Λόλας 6, Ξενιτιδης 16(3).

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Βρασταμηνός 3(1), Ρούζιος, Μπαρπας, Μουρατίδης 18(2), Καραμπίνης 4, Χατζάρας, Κωνσταντινίδης 8, Τσατάλας 5, Σφουγγάρης 7(1), Σταμιρης 2.

Πρωτέας Γρεβενών-ΓΑΣ Μελίκης 72-57

Δεκάλεπτα: 26-17, 42-26, 63-39, 72-57

Διαιτητές: Παπαθανασίου Κ.-Λυγούρας-Κολοκυθάς

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 4, Γρίψιος 21(3), Κλωνάρας 9, Παλάσκας 3(1), Καραγιάννης, Παπαδόπουλος Ν. 12, Σιπιτάνος 5, Κωνσταντίνου 5(1), Μπόζιαρης 9(2), Κυρατζής 4. ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Μπαρζού 11(1), Μωυσίδης 11(3), Κυριάκου, Τζιοβάρας 4, Μανούσος 19(1), Πεϊμανίδης 6(2), Αλευρίδης 6, Ρογγότης.

Ολυμπιακός Βόλου-Ερμής Σχηματαρίου 55-66

Δεκάλεπτα: 15-19, 26-32, 43-49, 55-66

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Λουλουδιάδης-Σελεβός

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Αγγρής, Γκοντόπουλος 10(2), Ιλτσόγλου 8, Αναγνωστόπουλος 8(2), Καραμήτσος, Ευαγγελινός 3(1), Ροδολάκης, Σταθούρος, Σιμάκης 11(2), Παρασκευάς 15, Γιαννίκος.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Μπακέας 9(3), Δουρούκης 3(1), Ανδρέου, Ζαρμακούπης 9, Χατζηγιαννάκης 3(1), Καλημέρης 8, Ζορμπάνος, Χάλιος 2, Καρακωνσταντάκης 5(1), Κυριακόπουλος 8(2), Δημητριάδης 19(2).

 

Βαθμολογία

1.Ερμής Σχηματαρίου (5-0) 10

2.Ικαροι Τρικάλων (4-0) 8

3.Νίκη Βόλου (3-2) 8

4.Εσπερος Λαμίας (3-1) 7

5.Δόξα Λευκάδας (2-3) 7

6.Πρωτέας Γρεβενών (2-3) 7

7.ΣΚ Ιωάννινα (2-3) 7

8.Αναγέννηση Καρδίτσας (2-3) 7

9.Τιτάνες Παλαμά (2-2) 6

10.Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (2-1) 5

11.Ολυμπιακός Βόλου (1-3) 5

12.ΑΓΣ Ιωαννίνων (1-3) 5

13.ΓΑΣ Μελίκης (0-5) 5

* ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ικαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Εσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

**Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι και Τιτάνες Παλαμά έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (6η, 21/11)

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι

Ερμής Σχηματαρίου-Εσπερος Λαμίας

ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός Βόλου

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

 

 

4ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΧΑΝΘ 66-72

Δεκάλεπτα: 28-14, 41-31, 57-47, 66-72

Διαιτητές: Παπαθανασίου Σ.-Χατζηκώστας-Τσάνταλη

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Φλιώνης, Βαρύτης 7(2), Κολοκοτρώνης, Κυφωνίδης 30(1), Παπαδόπουλος 12(2), Φουρκιώτης, Παπανικολάου, Βάνης 10(1), Ντίαθ 8.

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 2, Απαζίδης 12(2), Αλτίνης 11(1), Κυλαντωνίδης Π. 2, Ζιάκας 11(3), Συμεωνίδης 9, Δημητρίου 13(3), Ρουκουνάκης, Ιωαννίδης 4, Τσιριλάκης 8, Σειραδάκης, Ιωάννου.

Μακεδονικός-Ερμής Λαγκαδά 76-52

Δεκάλεπτα: 22-12, 35-22, 51-35, 76-52

Διαιτητές: Θεοδώρου-Πράττος-Αναστασιάδης Β.

Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 8, Αμπαράς 15(3), Ρόπουτης 6, Βαρδής, Γκύζης 8(2), Αζίζης 5(1), Φωτιάδης, Κομμάτας, Φλιάτης Ι. 11(1), Φλιάτης Γ. 14, Γεωργάκης 9.

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 5, Μητρόπουλος 6, Πλιούκας, Χρυσόπουλος 15(1), Πεχλιβανίδης 6(1), Γκέλιος 8(1), Καμαριώτης 6, Ταουσάνης 3, Λογοθέτης 6.

ΠΣ Ευκαρπίας-Αίας Ευόσμου 67-81

Δεκάλεπτα: 23-20, 37-40, 60-62, 67-81

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Αγραφιώτης Γρ.-Δέλλας

ΠΣ Ευκαρπίας (Δαδάλας): Βογιατζής, Ζησόπουλος, Τουλούπης 13(1), Φόρογλου 2, Μελαδιανός 9(2), Βρεττάς 5, Χολέβας 12(1), Πλεξίδας 3, Γκαβέζος 12(2), Κρίτσικας, Βάσκος, Χαρτόπουλος 11(1).

Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος, Λαζαρίδης, Κοτσάνος 15, Γαλανίδης 17(2), Παναγιώτου, Μπαλτζόπουλος 4, Κιγμέτογλου 28(3), Κάτζος 7(2), Καλαμπάκας 10.

ΑΟ Πολυγύρου-ΓΑΣ Κομοτηνή 59-47

Δεκάλεπτα: 12-12, 27-29, 40-39, 59-47

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντόγκας-Χατζηχαρίσης

ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας-Καπλανίδης): Λεπτοκαρίδης 13(2), Πιπιλιάρης 16(1), Χαλάτσης, Βαφειάδης 13(1), Κουτουξίδης 13(2), Καρασίμος 4, Καντάρκος, Κατιρτζίδης, Γούτας, Ντινάκης, Μπόλδογλου.

ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Καρκατσέλης, Κάφκε 8, Μπορμπίδης 8(2), Κιατίν 1, Παπανδρεόπουλος 10(1), Μαλανδρής 5, Ζεκεριέ 7(1), Ναλμπάντης 1, Γκιουζελίδης 1, Χαλήλ 6.

 

Βαθμολογία

1.Μακεδονικός (5-0) 10

2.ΧΑΝΘ (4-2) 10

3.Ερμής Λαγκαδά (4-2) 10

4.Αίας Ευόσμου (4-1) 9

5.ΠΣ Ευκαρπίας (4-2) 8

6.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (3-1) 7

7.Λεύκιππος Ξάνθης (2-3) 7

8.ΑΟ Πολυγύρου (2-3) 7

9.Πανσερραϊκός (2-3) 7

10.ΓΑΣ Κομοτηνή (1-5) 7

11.ΚΣ Γέφυρας (2-2) 6

12.ΚΑΟ Χαλκιδικής (1-4) 6

13.ΜΕΝΤ (1-3) 5

14.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (0-3) 3

*Μακεδονικός, Αίας, Ευκαρπία, Λεύκιππος, Πολύγυρος, Πανσερραϊκός και ΚΑΟΧ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Μαχητές, Γέφυρα, ΜΕΝΤ δύο και η Αρετσού τρία.

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 21/11)

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός

Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς

ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Αίας Ευόσμου-ΚΑΟ Χαλκιδικής

ΚΣ Γέφυρας-ΠΣ Ευκαρπίας

Ρεπό: ΜΕΝΤ, Πανσερραϊκός

 

 

Περισσότερα σε λίγο…

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr