Β' Εθνική Νότος: Αποτελέσματα, φύλλα αγώνα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική

Nov 21, 2021

Ολοκληρώθηκε η 6η αγωνιστική στους 2 ομίλους Νότου της Β' Εθνικής και παρακάτω μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα.

 

 

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

1ος Όμιλος (6η αγωνιστική) Κυριακή 21 Νοεμβρίου

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» – Πανελευσινιακός 66-69

ΚΑΟ Κορίνθου – Εθνικός Πειραιά 59-69

ΝΕΟ Ληξουρίου – Έσπερος Καλλιθέας 84-79

Αργοναύτης Ραφήνας – Ένωση Ιλίου 79-62

Αχαγιά 82 – Νέα Κηφισιά 63-68

Παπάγου – ΦΕΑ 93-84

 

Αναλυτικά οι αγώνες

ΚΑΟ Κορίνθου-Εθνικός Πειραιά 59-69

Δεκάλεπτα:10-21, 26-39, 46-52, 59-69

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Λογοθέτης, Μακρόπουλος.

Κόρινθος (Σορώτος): Καπώνης 3(1), Μακρής Γ. 3 (1), Πρεδάρης 10(2), Μακρής Δ. 7, Κοντραφούρης 9(1), Φακοπουλίδης 6, Δούκας 6, Τσιάκος 2, Κωνσταντίνου 4, Αδαμόπουλος 9(1).

Εθνικός (Καράμπελας): Βαϊδάκης 11(1), Μπασδέκης 30(6), Λιβανός 4, Καλαφαντής, Βασιλακάκης 5(1), Καρυστινός 8(2), Καραδημητρίου, Παπουτσής 5(1), Κατσοχειράκης, Κασιούμης 6.

Παπάγου-ΦΕΑ 93-84

Δεκάλεπτα: 30-16, 43-29, 65-56, 93-84

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Αποστολίδης Β.-Ζιώγας

Παπάγου (Κουρής): Καρούζος 23(2), Σοφρωνάς 19(5), Μαράκης 14, Σολωμός 12, Δελίδης 12(4), Κόης 8(1), Τσούτσος 5, Βούζας, Τρίχας, Παπαζήσης.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Γεωργοπαπαδάκος 15(3), Καραλευθέρης 14(2), Λίτσος 13(2), Κοντός 12, Γιαννόπουλος 7(1), Στεργιάκης 7, Καραχάλιος 8, Ζήρος 6(1), Μπίγγος 2, Αφαλίδης.

Αργοναύτης Ραφήνας-Ένωση Ιλίου 79-62

Δεκάλεπτα 23-24, 46-40, 57-51, 79- 62

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος-Τζίμης-Λαζόγκα

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Σγούρος 11(3), Κυριακόπουλος, Λίτσο 2, Συγγούνας 7(1), Γεραμάνης 17(2), Ντούσιας 6, Ζακυνθινός 10(1), Κορομηλιάς 6(1), Μητσάκης 11(1), Σβάρνας, Βασιλείου, Σταμέλος 9.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Γεροκώστας 8, Φουντάς 9(2), Πανουσόπουλος Θ. 3(1), Καλύβας, Σπυρόπουλος 5, Μπέλλας 10(1), Παπανδρέου, Γκαβανόπουλος 7(1) Τσιουμπρής 13, Πανουσόπουλος Κ., Κοσμίδης, Δαρμής 7(1).

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-Πανελευσινιακός 66-69

Δεκάλεπτα: 21-13, 36-35, 56-49, 66-69

Διαιτητές: Αργυρούδης-Χρηστίδης Ηλ.-Αυγερινός

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (Τσαουσίδης): Πολίτης, Ψαρόπουλος 17(3), Μιλιντίγιεβιτς 27(2), Μάκαρης 2, Προδρόμου 12(2), Κατσουλάκος, Χάρος 2, Σαρρής 2, Αναγνωστόπουλος 4.

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Κούτουλας 3, Καράμπελας 9(2), Πετρόγιαννος 1, Θεοδοσίου 18(2), Κρασάκης 8, Μουμπάρακ 19(2), Λεκάκης, Παπαφλωράτος, Ρεκουνιώτης 7, Δενδρινός 4.

Αχαγιά 82-Νέα Κηφισιά 63-68

Δεκάλεπτα: 20-16, 35-33, 52-54, 63-68

Διαιτητές: Λιότσιος-Παπαφωτίου-Τεφτίκης

Αχαγιά 82 (Μολφέτας): Καφέζας 3(1), Καλογιάννης 3(1), Σέρμπος 5(1), Φρατζής 7(1), Οικονομόπουλος 25(5), Τάρναρης 2, Δάβανης 18(1), Λυμπέρης, Κοτσόγιαννης.

Νέα Κηφισιά (Λαδικός): Ιωάννου, Μοσχοβίτης 14(3), Μακρυγιάννης 3(1), Χαρταβέλας, Πετροδημόπουλος 17(2), Μανούσος 13, Χατζηνικόλας 12(1), Κουκάκης, Μαλέλης, Μιχαλάκης 7, Καρακώστας 2.

Βαθμολογία

1. Παπάγου (5-1) 11

2. Έσπερος Καλλιθέας (4-2) 10

3. ΚΑΟ Κορίνθου (3-3) 9

4. ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (3-3) 9

5. Εθνικός Πειραιά (3-3) 9

6. ΦΕΑ (3-2) 8

7. Αργοναύτης Ραφήνας (3-2) 8

8. ΝΕΟΛ (3-2) 8

9. Ένωση Ιλίου (2-4) 8

10. Αχαγιά ’82 (2-4) 8

11. Νέα Κηφισιά (2-3) 7

12. Πανελευσινιακός (2-3) 7

13. Πεντέλη (1-4) 6

*Έχουν κάνει το ρεπό τους ΦΕΑ, ΝΕΟΛ, Αργοναύτης Ραφήνας, Νέα Κηφισιά, Πανελευσινιακός, Πεντέλη.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

Πανελευσινιακός ΑΟ-ΚΑΟ Κορίνθου

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕΟ Ληξουρίου

ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΕ Πεντέλης

ΑΕ Ν.Κηφισιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΑΟ Αχαγιά 82

 

2ος Όμιλος (6η αγωνιστική) Κυριακή 21 Νοεμβρίου

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Δούκας 70-74

Αιγάλεω – Άρης Νίκαιας 84-61

Παλαιό Φάληρο – ΟΦΗ 69-45

Πανιώνιος – Μεγαρίδα 79-85

Μανδραϊκός – Μελίσσια 66-55

ΕΦΑΟΖ – Χανιά 82-74

Πρωτέας Βούλας – Ηλυσιακός 68-60

 

Αναλυτικά οι αγώνες

Π. Φάληρο-ΟΦΗ 69-45

Δεκάλεπτα: 20-12, 32-29, 53-40, 69-45

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Κοντίλης-Μαρίγλη

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Λιανός 1, Μητρόππαπας 2, Καρλάφτης 1, Τσερκιτζόγλου 9(1), Μηλαθιανάκης 3, Αγαπιάδης 8, Πρωτογεράκης 6, Καψάλης, Θεοδωρίδης 2, Καμπάκας 2, Πάλλης 11, Λιουδάκης.

Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος): Λυσόπουλος 3(1),Σκόρδος 3, Αγγελόπουλος 21(3), Λιουδάκης, Σταθόπουλος 7(1), Βλασσόπουλος 3, Καλιανιώτης 21, Μπολάτογλου 3(1), Μπόσκοβιτς, Χαρούνι, Ανδρεάτος 3 (1), Παπαδάτος 5(1).

ΕΦΑΟΖ-Χανιά 82-74

Δεκάλεπτα: 21-24, 41-42, 59-57,82-74

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Νάστος-Ρίζος

Ζωγράφου (Μάνος, Ζωηρού): Μαυροειδάκος 13(2), Μπιλαλής 8(1), Βάρσος 25(3), Μαγκούνης 14(2), Κριζέας 3(1), Καλαϊτζάκης 5(1), Μέξης 9, Μπαρμπαρής, Ανδρεόπουλος 5, Χατζής. Χανιά (Κεσαπίδης, Παπανικολάου): Βαζοίκης 1, Στογιάνοβιτς 12(2), Τσιρογιάννης 2, Ψαράς 17(3), Παπαδάκης 2, Χουχουμής 21(1), Καραΐσκος 2, Σανδραμάνης 4, Νέσης 13.

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω (6-0) 12

2. Μεγαρίδα (5-1) 11

3. Πρωτέας Βούλας (4-2) 10

4. ΕΦΑΟΖ (4-2) 10

5. Χανιά (3-3) 9

6. Πανιώνιος (3-3) 9

7. Μανδραϊκός (3-3) 9

8. ΟΦΗ (3-3) 9

9. Παλαιό Φάληρο (2-4) 8

10. Ηλυσιακός (2-4) 8

11. Μελίσσια (2-4) 8

12. Κρόνος Αγίου Δημητρίου (2-4) 8

13. Δούκας (2-4) 8

14. Άρης Νίκαιας (1-5) 7

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

ΑΣΕ Δούκα-Αιγάλεω ΑΟ

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΟ Π.Φαλήρου

ΟΦΗ-Πανιώνιος ΓΣΣ

ΝΕ Μεγαρίδος-ΓΣ Μανδραϊκός

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας

ΑΟΚ Χανιά-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου

Ηλυσιακός ΑΟ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

 

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr