Β' Εθνική Βορράς: Αποτελέσματα, φύλλα αγώνα, βαθμολογίες και επόμενη αγωνιστική

Nov 21, 2021

Συνεχίστηκε η δράση με τα παιχνίδια της 6ης αγωνιστικής στον 3ο όμιλο και της 7ης στον 4ο, για το πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής.

 

 

Αναλυτικά τα σημερινά αποτελέσματα:

3ος Όμιλος (6η αγωνιστική) Κυριακή 21 Νοεμβρίου

Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Τρικάλων 81-91

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων 43-62

Ερμής Σχ.-Έσπερος ΓΣ Λαμίας 88-66

Ιωάννινα ΣΚ-Ολυμπιακός Β. 88-76

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 76-53

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-59

 

Αναλυτικά οι αγώνες

Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας 88-66

Δεκάλεπτα: 23-16, 47-28, 62-49, 88-66

Διαιτητές: Δολγύρας-Καρακώστας-Μπουγλός Π.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 6(1), Ανδρέου, Δουρούκης 10(3), Ζαρμακούπης 25(1), Χατζηγιαννάκης, Μπόρσης, Καλημέρης 20, Μπακέας 8(2), Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 5, Ζορμπάνος, Δημητριάδης 14(1).

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Τσουκαλαδέλης): Παπαργυρόπουλος 10, Μαγγελάκης, Τσεσμετζίδης, Στεφάνου 9(2), Ρουμελιώτης 15(3), Ευθυμίου 3(1), Φύκας 10(2), Αργύρης, Πάππος 5(1), Ρίκος, Τεπετίδης 9, Νέστορας 5.

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-59

Δεκάλεπτα: 25-12, 40-22, 64-40, 76-59

Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος-Ασημακάκη

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος, Αργυρός 8(1), Κοντούδης 8(1), Κατωπόδης, Βαγενάς 13(1), Μούτσα 4, Καφφές, Μάλφας 4, Κουρτίδης 27(3), Τζακόπουλος, Λαζάρου 12(1).

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γιωτάκης, Νικολόπουλος 12(1), Γυφτάκης 7, Μπαζάκας 2, Κάννης 11(3), Αντωνίου 2, Βαγγέληε 4, Ιωαννίδης, Μάντζιος, Παππάς, Μητρόπουλος 2, Ψάλτου 19.

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 81-91

Δεκάλεπτα: 21-15, 42-39, 59-53, 81-91

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικιδης-Παπανικολάου

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Μάνος, Τσούμας Γ. 7(1), Καραδήμας 21(4), Σφακιανός 1, Ξένος, Τσούμας Σ. 20(4), Φαλιάκης, Μανδαλάκης 23(2), Μούμογλου 7(1), Αρχοντούλης, Βλάχος 2.

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασάρης): Τσιαβές 10(1), Κοΐτσάνος, Αμβράζης 2, Παπαχρήστος 26(3), Κατσαρες 6, Τσάκαλος, Παρδακάς 13(1), Μποργάνος 10(1), Τριανταφύλλου 21(3), Σπυράκος 8, Κατσίμπας.

ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 88-76

Δεκάλεπτα: 19-17, 37-39, 54-56, 88-76

Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Μουρατίδης 29(7), Τσατάλας 15, Κωνσταντινίδης 2, Ξιούρας, Καραμπίνης 9(1), Σπηλιόπουλος 24(6), Σταμίρης, Ρούζιος 5(1), Σωτηρίου 4, Γκλίναβος.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 27(5), Ιλτσόγλου 12(2), Αναγνωστόπουλος 6(2), Καραμήτσος, Σταθούρος, Σιμάκης 23(1), Παρασκευάς 7, Γιαννίκος, Ευαγγελινός 1.

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 76-53

Δεκάλεπτα: 22-17, 43-23, 60-34, 76-53

Διαιτητές: Ντούρας-Μαραμής-Γεωργούλης

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Νίκολης, Βερτζάγιας 14, Σκουφεζής, Ζησόπουλος 2, Κουτίνας 20(1), Μπουσκολίτης 3(1), Δελεντζές, Καλλές 13, Σαριμπαλίδης 5(1), Σπανόπουλος 2, Λόλας 4, Ξενιτίδης 13(3).

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 3, Γριψιός 12, Κλωναράς 9(1), Παλάσκας 8(2), Παπαδόπουλος 8, Σιπητάνος 6, Κωνσταντίνου 5(1), Μπόζιαρης, Μαλιούρας 2, Ασλανίδης, Κυρατζής.

Bαθμολογία

1. Ερμής Σχηματαρίου 12 472-365 107

2. Ικαροι Τρικάλων 10 418-335 83

3. Νίκη Βόλου 10 434-374 60

4. Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 9 373-287 86

5. Δόξα Λευκάδας 9 393-384 9

6. ΣΚ Ιωάννινα 9 405-412 -7

7. Εσπερος Λαμίας 8 346-339 7

8. Πρωτέας Γρεβενών 8 384-417 -33

9. Τιτάνες Παλαμά 8 405-477 -72

10. Αναγέννηση Καρδίτσας 8 324-397 -73

11. Ολυμπιακός Βόλου 6 312-315 -3

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων 6 314-341 -27

13. ΓΑΣ Μελίκης 5 306-443 -137

*ΓΑΣ Μελίκης, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ίκαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Έσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

Ικαροι Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Ερμής Σχηματαρίου

Εσπερος Λαμίας-ΣΚ Ιωάννινα

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά

ΓΑΣ Μελίκης-Δόξα Λευκάδας

 

4ος Όμιλος (7η αγωνιστική) Κυριακή 21 Νοεμβρίου

Λεύκιππος Ξάνθης-Πολύγυρος 90-68

Κομοτηνή-Μακεδονικός 61-72

Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 84-77

19.00 ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό

Αίας Ευόσμου-ΚΑΟΧ Ευρώπη 87 108-51

Γέφυρα-Ευκαρπία 72-53

 

Κ.Σ Γέφυρας-Ευκαρπία 72-53

Δεκάλεπτα: 19-16, 36-35, 57-43, 72-53

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Θεοδώρου-Παπαθανασίου

Κ.Σ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 5, Μπρόζος 16(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 3(1), Παπαδόπουλος, Ανδρέου 4, Χατζηκυριακίδης 11(3), Μπένας 12(1), Καλαϊτζίδης 8(2), Καλογιαννίδης 13

Ευκαρπία (Δαδάλας): Τουλούπης 8, Μελαδιανός 12, Χολέβας 11(1), Κράσσι, Πλεξίδας 8, Γκαβέζος 7, Λόγυρος, Ζαφειρούδης , Βουρτζούμης, Βάσκος 3(1), Χαρτόπουλος 3

Αίας Ευόσμου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 108-51

Δεκάλεπτα: 24-11, 49-25, 77-33, 108-51

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Εκίζογλου-Λαδάς

Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος 7(2), Κοτσάνος 10, Γαλανίδης 12(4), Παναγιώτου 8(2), Μπαλτζόπουλος 20(3), Κιγμέτογλου 9, Κάτζος 14(3), Καλαμπάκας 11(2), Λαζαρίδης 5(1), Τσαρτσάλης 12.

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Βαζούκης, Λάσκαρης 11(3), Παναγιωτόπουλος 8(2), Ράντονιτς, Φιλοξενίδης 4, Δεληγιώργης 11(2), Γκατζιούρας, Τύπος 4, Ντούνι 4, Σερέτης 3(1), Πούλος 4(1), Παρούσης 2.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 61-72

Δεκάλεπτα: 22-23, 36-50, 56-65, 61-72

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης-Χατζηκώστας

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κάφκε 2, Κιατίπ, Παπανδρεόπουλος 7, Ζεκεριέ 20(5), Κάλτσος 6, Ναλμπάντης 7, Γκιουζελίδης 7, Χαλήλ, Μαλανδρής 12(1), Ρίννης.

Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 5, Αμπαράς 12(3), Ρόπουτης 9, Βαρδής 3(1), Γκύζης 11(1), Αζίζης, Κομμάτας , Φλιάτης Ι. 10, Φλιάτης Γ. 6, Γεωργάκης 16.

Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 84-77

Δεκάλεπτα: 12-25, 40-52, 68-70, 84-77

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Βασιλόπουλος-Καντερές

Ερμής (Κυρούδης): Μήνου 8(2), Μητρόπουλος 3(1), Πλιούκας 11(3), Χρυσόπουλος 17(2), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης 15(3), Γκέλιος 9, Καμαριώτης 5(1), Λογοθέτης 16.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 5(1), Βαρύτης 8, Κυφωνίδης 22(2), Παπαδόπουλος 11(1), Φουρκιώτης 3(1), Βάνης 4(1), Ντίαθ 24.

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου 90-68

Δεκάλεπτα: 26-15, 45-41, 67-53, 90-68

Διαιτητές: Λόρτος-Σελεβός-Αγραφιώτης Γ.

Λεύκιππος (Λεμονίδης): Μαραβέγιας 15(2), Παλλάκης 8, Μακαρατζής, Περρής 17(3), Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 8(2), Στουρνάρας, Μηντζαρίδης 3(1), Μανάκας 12, Παπαδήμας 3(1), Βοϊβατόπουλος 4, Χρήστου 11(1).

Πολύγυρος (Τσούρμας): Λεπτοκαρίδης 15(2), Πιπιλιάρης 12, Βαφειάδης 18(4), Κουτουξίδης 11(2), Ντινάκης 1, Καρασίμος 4, Τσοπουρίδης, Μπόλντογκου, Καντάρκος 7, Ζήσης, Κατιρτζίδης.

ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 66-76

Δεκάλεπτα: 14-17, 25-37, 48-56, 66-76

Διαιτητές: Μπακάλης, Δέλλας, Ηλιόπουλος

ΧΑΝΘ (Κεραμέας-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 10, Απαζίδης 15, Αλτίνης 3, Κυλαντωνίδης 2, Ζιάκας 8(1), Συμεωνίδης 2, Δημητρίου 14(3), Ιωαννίδης 4, Τσιριλάκης 8.

Μαχητές (Χατζούλης): Κυργάκης, Γεωργίου 24(6), Παπασάββογλου, Πετράκης 24(6), Νώτης 10, Καραγιώργος, Κουτσοκώστας, Βαϊντερλής 2, Κόνσουλας 13(1), Μπάδης 3(1), Στολτίδης.

Βαθμολογία

1. Μακεδονικός 12 424-339 85

2. Ερμής Λαγκαδά 12 484-473 11

3. Αίας Ευόσμου 11 506-389 117

4. ΧΑΝΘ 11 438-443 -5

5. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 9 358-298 60

6. Λεύκιππος Ξάνθης 9 464-439 25

7. ΠΣ Ευκαρπίας 9 426-442 -16

8. ΚΣ Γέφυρας 8 371-328 43

9. ΑΟ Πολυγύρου 8 357-378 -21

10. ΓΑΣ Κομοτηνή 8 405-499 -94

11. Πανσερραϊκός 7 325-335 -10

12. ΚΑΟ Χαλκιδικής 7 344-451 -107

13. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 6 351-387 -36

14. ΜΕΝΤ 6 321-373 -52

*Μακεδονικός, Αίας, Ευκαρπία, Λεύκιππος, Πολύγυρος και ΚΑΟΧ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Μαχητές, Γέφυρα, ΜΕΝΤ, Αρετσού και Πανσερραϊκός δύο.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 28/11)

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά

ΜΕΝΤ-ΧΑΝΘ

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΚΣ Γέφυρας

ΠΣ Ευκαρπίας-Πανσερραϊκός

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών

 

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr