Β' Εθνική: Τα σημερινά αποτελέσματα σε 3ο και 4ο όμιλο Βορρά

Nov 05, 2022

To πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής συνεχίζεται με την 5η αγωνιστική και παρακάτω μπορείτε να δείτε τα σημερινά αποτελέσματα στον Βορρά

 

 

 

Αναλυτικά:

3ος Όμιλος

Δόξα Λευκάδας-Ναύαρχος Βότσης 78-49

Φίλιππος Βέροιας-Αναγέννηση Καρδίτσας 83-65

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Τρίκαλα Basket  76-73

Νίκη Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 91-57

Βίκος Ιωαννίνων-Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών 101-66

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

 

 

Δόξα Λευκάδας-Ναύαρχος Βότσης 78-49
Διαιτητές: Λιότσιος-Τσακιράκη-Λιαρομάτης
Δεκάλεπτα: 21-12, 41-24, 60-35, 78-49
Δόξα Λευκάδας (Zαφειρούδης): Mάνα, Xείλαρης 9(1), Σταματέλος 4(1), Aργυρός 7(2), Bακουφτσής 14(1), Nτόβας 5(1), Tσιαβές 12, Mάλφας, Mανάκας 14, Aδαμόπουλος 5, Bαγενάς 8(2)
Ν. Bότσης (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος 1,Kωφοτόλης 6(2), Γιανναράς 2,Kαραϊσκάκης 4, Γκίζης 1,Bλασσόπουλος 9(3), Aγριόπουλος, Παππάς 16, Mαυροχωρίδης 2, Kύρατζης 2, Mεσκούρης 4(1), Kαραγιώργος 2.

Νίκη Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων 91-57
Διαιτητές: Τσαχάκης-Τεφτίκης-Λεβεντάκος
Δεκάλεπτα: 29-15, 48-26, 70-39, 91-57
Νίκη Βόλου (Μαύρος): Κωστούλας 3, Βερτζάγιας 13 (2), Σιπητάνος, 2, Κουτίνας 1, Παπαδόπουλος 10, Ζησόπουλος 6 (2), Δελεντζές 6, Σπηλιόπουλος 9 (1), Κουτσομπόρης, Ιντό 21, Βρεττάς 14, Τσεσμετζίδης 6 (1).
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Ντούτσης 2, Κοντός 2, Κολότσιος 18 (3), Στεφάνου 8 (1), Χωλίδης 3 (1), Ζαφειρούδης 16 (2), Τριπολίδης 8 (1), Τσόλης.

Βίκος Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών 101-66
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χρυσάφης-Κολοκυθάς
Δεκάλεπτα: 26-18, 52-34, 74-57, 101-66
Bίκος Ιωαννίνων (Κωστόπουλος): Αναγνωστάκης 5(1), Μαυρογιάννης 12(3), Ιωαννίδης 10(1), Τσιλούλης 21(4), Δήμος 10(1), Καλαμπάκας 15(2), Σταυρόπουλος 13(2), Λαμπρόπουλος 5, Βαράκας 2, Αποστολίδης, Αντωνίου
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Mαραβέγιας 11 (2), Kατηρτζίδης 8 (2), Παλάσκας 11(3), Mόρας 13(1), Kλωνάρας, Zήμπρας, Aσλανίδης, Kουρέπης 7(1), Kεραμάρης 8(2), Tσανίδης 8(2).

 

Φίλιππος Βέροιας-Αναγέννηση Καρδίτσας 83-65
Διαιτητές: Γερακίνης-Παζώλης-Δικταπανίδης
Δεκάλεπτα: 22-12, 34-32, 59-50, 83-65
Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Ιγγλέζος 3(1), Καραγιώργος 8(2), Νικάι 9(1), Δημαλής 3(1), Ελευθεριάδης 30(1), Ξενιτίδης 11(1), Κωνσταντινίδης, Κάτζος 5(1), Μπένας 14(1), Πολυμένης.
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Γεωργαντζάς 7 (2), Καλλιάρας 22 (1), Μαντικός 20 (1), Ψυχογιός 11 (1), Ζώρζος 2, Λαφτσίδης 1, Κακαβούλας 2.

Έσπερος Λαμίας-Τρίκαλα Basket 76-73
Διαιτητές: Τσαχάκης-Τεφτίκης-Λεβεντάκος
Δεκάλεπτα: 15-20, 38-40, 55-56, 76-73
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.-Ζαρόνικολας): Κυριακόπουλος 7, Λάππάς 12 (1), Κασπίρης, Τζόρτζεβιτς 19 (1), Χατζηκυριακίδης 13 (1), Αργύρης, Τεπετίδης 4 (1), Νέστορας, Πελεκούδας, Παπασπύρος, Τσατάς, Παπαδάκης 21 (3).
Tρίκαλα Basket (Φόρος): Μήνου 2, Κολότσιος, Παπαχρήστος 9(1), Βαζούκης 2, Μοσχόπουλος, Ράπτης 19 (9 ριμπ), Μπουργανός 3(1), Τριανταφύλλου, Ψύρρας, Δέσπος 11, Βαβάτσικος 19(1), Νέσσης 8.


Η βαθμολογία

(σε 5 αγώνες)
1.Εσπερος Λαμίας 10 (5-0)
2.Νίκη Βόλου 9 (4-1)
3.Φίλιππος Βέροιας 9 (4-1)
4.Βίκος Ιωαννίνων* 8 (4-0)
5.Δόξα Λευκάδας* 7 (3-1)
6.Τρίκαλα Basket* 7 (3-1)
7.Αναγέννηση Καρδίτσας 1 (1-4)
8.Ναύαρχος Βότσης 6 (1-4)
9.Πρωτέας Γρεβενών 5 (0-5)
10.ΑΓΣ Ιωαννίνων 4 (0-4)
11.Ολυμπιακός Βόλου 4 (0-4)
* ΑΓΣ Ιωαννίνων, Βίκος Ιωαννίνων, Τρίκαλα Basket, Ολυμπιακός Βόλου και Δόξα Λευκάδας έκαναν το ρεπό τους.

 

 

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 12/11)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Εσπερος Λαμίας
Τρίκαλα Basket-Φίλιππος Βέροιας
Αναγέννηση Καρδίτσας-Δόξα Λευκάδας
Ναύαρχος Βότσης-Βίκος Ιωαννίνων
Πρωτέας Γρεβενών-Ολυμπιακός Βόλου

Ρεπό: Νίκη Βόλου

 

 

4ος Όμιλος

Σάββατο 5/11

Γέφυρα-ΧΑΝΘ 81-64

Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό 76-67

Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ 65-49

Ευκαρπία-Σταυρούπολη 82-84

Πανσερραϊκός-Ερμής Λαγκαδά 60-56

Ρεπό: ΑΟ Πολυγύρου

 

 

ΠΣ Ευκαρπίας-Σταυρούπολη ΕΚ 82-84
Διαιτητές: Κοντογιάννης-Σαρακενίδης-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 11-21, 39-47, 64-68, 82-84
ΠΣ Ευκαρπίας(Δαδάλας): Βογιατζής 5(1), Μουρατίδης 12(1), Κριτσικάς 15(1), Κόκκινος 3, Βάνης 14(2), Παγώνης, Τσίγκας 19(2), Μουμόγλου, Παππάς 2, Μπαδής 12(2), Τζίμας, Καπλάνης.
ΕΚ Σταυρούπολη(Νίκου-Παπαβασιλείου): Βαρίτης , Φωτιάδης , Βουρτζούμης, Δασκαλόπουλος 13, Χολέβας 14(2), Κουντουραντζογλου 18, Μητρόπουλος 14(1), Λεπτοκαρύδης 9(1) , Τζουβάρας 16(1), Παπαδόπουλος.

 

Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ 65-49
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Ντούρας, Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 14-12, 33-24,48-30,65-49
Λεύκιππος Ξάνθης (Παπαδόπουλος): Τζίμης 2, Γιοβάνοβιτς 12 (1), Παλλάκης 19 (1), Τσίλογλου, Τσαλαπατάς, Κατσαμούρης 12(2), Κάλτσος, Βοϊβατόπουλος, Χρήστου 5(1), Μαλανδρής, Μακαρατζής 6, Μπουτσακτσή 9.
ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης): Πούντος, Τουλουπής 8 (2), Βαϊντερλής, Παλαμίδας 5, Καπετάκης 2, Καλαποθαράκος 6, Τσιροπούλης Ι. 9(2), Τσιροπούλης Μ. 2, Λιοτόπουλος 13 (2), Θεογιάννης, Πατρίκης 4.


Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 76-67
Διαιτητές: Μπακάλης-Λουλουδιάδης-Σιταρίδης
Δεκάλεπτα: 25-11, 44-30, 58-50, 76-67
Mακεδονικός (Γεροφώτης-Φωτιάδης): Aμπαράς 7(1), Παπασάβογλου 8(2), Γαλανίδης 15(3), Xατζημιχαηλίδης 5(1), Φλιάτης I. 3, Φλιάτης Γ. 22(1), Kόκκιος 2, Tσακαλέρης 17(1).
Mαχητές Πειραματικό Πεύκων (Mελετιάδης-Kουγιουμτζίδης): Γεωργίου 5(1), Tσιμερίκας 3(1), Mατενίδης 5(1), Στεφανίδης 1, Nώτης 26(1), Παπασάβογλου 6, Kιγμέτογλου 18, Xαραλαμπίδης 3, Xαρίτογλου 11, Δάρατζης 14.

 

ΜΓΣ Γέφυρας-ΧΑΝΘ 81-64
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Παπαθανασίου-Τσαρδούλιας
Δεκάλεπτα: 28-14, 49-31, 71-49, 81-64
ΜΓΣ Γέφυρας (Τζιβάνης): Κελεσίδης 13(3), Πολυμένης 6(2), Μπάρμπας, Σαμαράς, Χρυσόπουλος 17(4), Σιώπης 18(4), Κουτουξίδης 14(3), Αλευρίδης 6, Καλαϊτζίδης 3(1), Λαζάρου 4, Οκλαλιώτης
ΧΑΝΘ (Κοκκινόπουλος): Βλάσιος 19(4), Τσιρογιάννης 3, Ιωάννου 9, Αλτίνης 2, Ζιάκκας 5(1), Τζιουβάρας 4, Κομνιανίδης, Επαμεινώνδας 4, Μπρόζος 3(1), Χιτικούδης 10, Μαργαρόπουλος 5(1),Τσιριλάκης.

Πανσερραϊκός-Ερμής Λαγκαδά 60-56
Διαιτητές: Τσιαπλής-Παπαγεωργίου-Πράττος
Δεκάλεπτα: 16-5, 36-27, 42-44, 60-56
Πανσερραϊκός (Κακιούζης): Αχτσής, Μιλόσεβιτς 22(2), Γρίψιος 6, Γεωργιανός 3, Χριστοδούλου 11, Κεραμάρης 2, Μπίλιος 10(2), Μάντζιος 2, Ντίνος 5(1), Χατζόπουλος.
Ερμής Λαγκαδά (Παρίτσης): Ταζόπουλος 6, Τσακάλης, Χρυσανθάκης 2, Μάρουσιτς 22(4), Φυλάκης, Γκέλιος 13, Καμαριώτης 8(2), Ανδρέου 1, Παπαδόπουλος 4.

 

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 12/11)

Σταυρούπολη ΕΚ-Λεύκιππος Ξάνθης
ΔΕΚΑ-Μακεδονικός
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΚΣ Γέφυρας
ΧΑΝΘ-Πανσερραϊκός
Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Πολυγύρου

Ρεπό: ΠΣ Ευκαρπίας

 

 

Η βαθμολογία

(σε 5 αγώνες)
1.Μακεδονικός 10 (5-0)
2.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 9 (4-1)
3.ΚΣ Γέφυρας* 8 (4-0)
4.Λεύκιππος Ξάνθης 8 (3-2)
5.ΧΑΝΘ 7 (2-3)
6.Ερμής Λαγκαδά 7 (2-3)
7.Πανσερραϊκός* 6 (2-2)
8.ΔΕΚΑ* 1 (2-2)
9.Σταυρούπολη ΕΚ 5 (1-3)

10.ΠΣ Ευκαρπίας 5 (0-5)
11.ΑΟ Πολυγύρου 4 (0-4)
* ΑΟ Πολυγύρου, Σταυρούπολη ΕΚ, Πανσερραϊκός, ΔΕΚΑ και ΚΣ Γέφυρας έκαναν το ρεπό τους.

 

 

 

Άκης Γεωργαντάς

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr