Friday, 19 April 2024
PHARMANET
 
 

Β' Εθνική: Το σημερινό πρόγραμμα στους ομίλους Βορρά

Nov 12, 2022

Το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών συνεχίζεται με τις αναμετρήσεις της 6ης αγωνιστικής με ντέρμπι που αφορούν την κορυφή των ομίλων, αλλά και αγώνες που μπορούν να κρίνουν πολλά για τη συνέχεια.

 

 

 

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα και τους διαιτητές των αναμετρήσεων

3ος Όμιλος

Σάββατο 12/11

Καρδίτσας (Π) 17.00 Αναγέννηση Κ.-Δόξα Λευκάδας Κοντογιάννης-Σελεβός-Σιταρίδης (Μανάσης)

Κατσιμήδου 17.00 Τρίκαλα Basket-Φίλιππος Β. Λουλουδιάδης-Ηλιόπουλος-Τσαρδούλιας (Γκαρτζονίκας)

Ιωαννίνων (Ν) 17.00 ΑΓΣ Ιωαννίνων-Έσπερος ΓΣ Λαμίας Ταρενίδης Κ.-Χατζημπαλίδης-Τοπαλίδης (Τσιγγέλης)

Μίκρας Α’ 14.30 Ναύαρχος Βότσης-Βίκος Ιωαννίνων Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας (Φωτιάδης)

Γρεβενών 17.00 Πρωτέας ΦΟ Γρεβενών-Ολυμπιακός Βόλου Αγραφιώτης Γρ.-Καντερές-Κανελλίδης (Πλεξίδας)

Ρεπό: Νίκη Βόλου

Η βαθμολογία

(σε 5 αγώνες)
1.Εσπερος Λαμίας 10 (5-0)
2.Νίκη Βόλου 9 (4-1)
3.Φίλιππος Βέροιας 9 (4-1)
4.Βίκος Ιωαννίνων* 8 (4-0)
5.Δόξα Λευκάδας* 7 (3-1)
6.Τρίκαλα Basket* 7 (3-1)
7.Αναγέννηση Καρδίτσας 1 (1-4)
8.Ναύαρχος Βότσης 6 (1-4)
9.Πρωτέας Γρεβενών 5 (0-5)
10.ΑΓΣ Ιωαννίνων 4 (0-4)
11.Ολυμπιακός Βόλου 4 (0-4)
* ΑΓΣ Ιωαννίνων, Βίκος Ιωαννίνων, Τρίκαλα Basket, Ολυμπιακός Βόλου και Δόξα Λευκάδας έκαναν το ρεπό τους.

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου με τη νικητρια να ανέρχεται στην Α2 Ανδρών
*Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική
*Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

 

 

4ος Όμιλος

Πεύκων 18.30 Μαχητές Πειραματικού-Γέφυρα Λόρτος-Δέλλας-Αναστασιάδης Β. (Παραλυκίδης)

11ο Ευόσμου 18.00 ΔΕΚΑ-Μακεδονικός Κοϊμτζόγλου-Σαρακενίδης-Τσάνταλη (Γκούμας)

Λ. Παπαδόπουλος 18.00 Σταυρούπολη-Λεύκιππος Ξάνθης Κατωτικίδης-Παπανικολάου-Λυγούρας (Παπαδόπουλος Ν.)

Μ. Τσίκινας 19.00 ΧΑΝΘ-Πανσερραϊκός Μαραμής-Γεωργούλης-Μπουγλός Π. (Δέλλας)

Λαγκαδά 17.00 Ερμής Λαγκαδά-Πολύγυρος Ντούρας-Εκίζογλου-Χρυσάφης (Αστρεινίδης)

Ρεπό: Ευκαρπία

 

 

Η βαθμολογία

(σε 5 αγώνες)
1.Μακεδονικός 10 (5-0)
2.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 9 (4-1)
3.ΚΣ Γέφυρας* 8 (4-0)
4.Λεύκιππος Ξάνθης 8 (3-2)
5.ΧΑΝΘ 7 (2-3)
6.Ερμής Λαγκαδά 7 (2-3)
7.Πανσερραϊκός* 6 (2-2)
8.ΔΕΚΑ* 1 (2-2)
9.Σταυρούπολη ΕΚ 5 (1-3)

10.ΠΣ Ευκαρπίας 5 (0-5)
11.ΑΟ Πολυγύρου 4 (0-4)
* ΑΟ Πολυγύρου, Σταυρούπολη ΕΚ, Πανσερραϊκός, ΔΕΚΑ και ΚΣ Γέφυρας έκαναν το ρεπό τους.

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου με τη νικήτρια να ανέρχεται στην Α2 Ανδρών
*Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική
*Η τελευταία ομάδα υποβιβάζεται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr