Friday, 19 April 2024
PHARMANET
 
 

B Eθνική: Τα αποτελέσματα

Jan 14, 2023

To πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών συνεχίστηκε με τις αναμετρήσεις της 13ης αγωνιστικής. Δείτε τα αποτελέσματα και τους αγώνες:

1ος όμιλος
Αποτελέσματα

Ηλυσιακός-Αίολος Αγυιάς 63-59
ΕΦΑΟΖ-Παγκράτι (Αναβολή)
Δάφνη Δαφνίου-Εθνικός 71-68
Φανάρια Νάξου-Ένωση Ιλίου 70-58
Αχαγιά 82-ΝΕΟ Ληξουρίου (15/1)
Μύκονος-Μίλων 65-67

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ηλυσιακός – Αίολος Αγυιας 63-59

Διαιτητές: Μαρουδιάς-Ξυλάς-Πετράκης Γ.

Δεκάλεπτα: 14-9, 35-27, 44-45, 63-59

Ηλυσιακός (Σταθούλης) : Σιγάλας, Τσάμης, Μόσιαλος 13(3), Γραμματίκας 9(3), Φώτσης 10(2), Μπινιάκου, Σγουρός, Κουτσοκώστας 1, Θεοδωρίτσης 13(2), Κωστόπουλος, Στασινόπουλος 8, Αιβαζίδης 9(1).

Αίολος Αγυιάς (Παπαδημητρίου) : Χατζόπουλος 10, Βαλαής, Γιαννικόπουλος 7(1) ,Νιφόρας 10(1), Θανόπουλος 13(2), Παπαφωτίου 2, Γκάτζιος ,6 Λυμπέρης 11(3) ,Χριστόπουλος, Γοργότσης

Δάφνη Δ.-Εθνικός 71-68

Διαιτητές: Καραβίτης-Σπυρόπουλος-Σιδέρης

Δεκάλεπτα: 24-19, 16-18, 13-13, 18-18

Δάφνη Δ. (Στρατικόπουλος): Γκάτζο 9 (3), Καρακεχαγιάς 2, Δελίδης 9 (3), Ρέρρες, Παπαδόπουλος 4, Λιαράκος 3, Μήτσου 3, Βεσκούκης 14 (1), Μιχάλογλου 27 (2), Μεσκί

Εθνικός (Χούμπαυλης): Ρούκας, Σταματίου 16 (2), Γκαβασιάδης 24, Καραφαντής, Βαθρακοκοίλης, Καρυστινός 19 (4), Ολύμπιος 8 (2), Καππής 1

Φανάρια Νάξου-Ένωση Ιλίου 70-58

Διαιτητές: Γεράνιος, Αυγερινός, Τσάλας

Δεκάλεπτα: 19-14, 34-33, 54-46, 70-58

Φανάρια Νάξου: Μιλεντίγεβιτς 20 (2), Δόγκλης, Ζαραϊδώνης 11 (1), Βουτυρόπουλος, Αναγνωστόπουλος 1, Τζόκιτς 15 (1), Χαρούνι 13, Μπακέας, Λάκοβ 3 (1), Στάθης 7 (1)

Ένωση Ιλίου: Τσορμπατζόγλου 4, Σταθάκης 5 (1), Σπυρόπουλος 10 (1), Σαξιώνης 5 (1), Φούντας 9 (2), Μπαρμπαρής 2, Μπέλας 3, Πανουσόπουλος 4, Δουρουντούς 9 (1), Τσιουμπρής 7, Κοσμίδης, Κουτσούμπας


Μύκονος-Μίλων 65-67


Photo Credits: Νίκος Παπουτσάς

Βαθμολογία
(σε 13 αγώνες)
1.Μίλωνας 26 (13-0)
2.Μύκονος 24 (11-2)
3.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια 22 (9-4)
4.Αίολος Αγυιάς 20 (7-6)

————————————–
5.Εθνικός Πειραιά 20 (7-6)
6.Παγκράτι 18 (6-6)

————————————-
7.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 17 (5-7)
8.Δάφνη Δαφνίου 17 (4-9)
9.Ηλυσιακός 17 (4-9)
10.Ένωση Ίλιου 17 (4-9)
11.Αχαγιά 82 15 (3-9)

————————————–
12.ΝΕΟΛ 15 (3-9)

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου
**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι αουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική
*** Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 21/1)

Παγκράτι-Ηλυσιακός

Εθνικός-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Ένωση Ιλίου-Δάφνη Δαφνίου

ΝΕΟ Ληξουρίου-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια

Μύκονος-Αχαγιά 82

Αίολος Αγυιάς-Μίλων

2ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Πεύκη-Πανιώνιος 69-81
Π. Φάληρο-Έσπερος Καλλιθέας 95-91
Δούκας-Πρωτέας Βούλας (Αναβολή, 25/1)
Αιγάλεω-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 75-69
Πανελευσινιακός-ΟΦΗ (15/1)
ΑΟΚ Χανιά-Διαγόρας Ρόδου (15/1)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πεύκη-Πανιώνιος 69-81

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Τζίμης, Χατζημάρκος

Δεκάλεπτα: 16-17, 30-40, 49-71, 69-81

Πεύκη (Παύλος, Γεωργακίου, Αλεξιάδης): Τσιότρας 17(1), Βούρτσης 2, Τσακίρης 2, Μακρυγιάννης 9(3), Φιλιππόπουλος 4, Ψαρόπουλος Ανδ. 16(3), Λέζος 7, Σκόνδρας 2, Μουάτσος, Γεροκώστας 7(1), Τσούπρος 3(1)

Πανιώνιος (Ταυρόπουλος Π., Καλούδης Β.): Σκάνδαλος Χρ. 3(1), Παπαδιονυσίου Γ. 5, Λάζαρης 4(1), Παπαδιονυσίου Ε. 13, Αντωνάκης 6(1), Σαχπατζίδης 13, Μάντζαρης Α. 4, Σταθόπουλος 3(1), Χάλαρης 6, Καραϊσκος 4, Βεργίνης 20(3), Τρύφωνας

Π. Φάληρο-Έσπερος 95-91

Διαιτητές: Κούλης, Ορφανός, Κιουλάφας

Δεκάλεπτα: 21-17, 30-10, 19-26, 25-28

Π. Φάληρο (Μάνος): Σκόρδος 12 (1), Μπιλάλης, Δρίτσας 3 (1), Κομπιδιέτας 5 (1), Μαχαίρας 6, Μπολάτογλου 7 (1), Καλιανιώτης 17, Κανονίδης 18 (4), Οικονομόπουλος 17 (5), Μαγιντόμπε 10

Έσπερος (Κωνσταντινίδης): Αγγελόπουλος 1, Ράγκος, Αδαμόπουλος 11 (1), Αβάρε 8 (2), Κριζέας 2, Τσολάκης 7, Κολιός, Λιούνης 10, Καπρής 23 (2), Κατσουλάκος 8 (1), Γκαγκαλούδης 21 (3)

Βαθμολογία
(σε 13 αγώνες)
1.Πανιώνιος 26 (13-0)
2.Παλαιό Φάληρο 22 (9-4)
3.Πανελευσινιακός 21 (9-3)
4.Πρωτέας Βούλας 21 (9-3)

————————————
5.Αιγάλεω 20 (7-6)
6.ΑΕΝ Κηφισιάς 20 (7-6)

———————————-
7.Έσπερος Καλλιθέας 18 (5-8)
8.ΟΦΗ 17 (5-7)
9.Διαγόρας Ρόδου 16 (4-8)
10.Δούκας 16 (4-8)
11.Πεύκη 16 (3-10)

———————————-
12.ΑΟΚ Χανιά 12 (0-12)

*Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα πλέι οφς ανόδου
**Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα πλέι άουτ, με τις δυο ηττημένες να υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική
*** Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται κατευθείαν στην Γ’ Εθνική

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 21/1)

Έσπερος-Πεύκη

Πρωτέας Βούλας-Παλαιό Φάληρο

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Δούκας

ΟΦΗ-Αιγάλεω

ΑΟΚ Χανιά-Πανελευσινιακός

Πανιώνιος-Διαγόρας Ρόδου

3ος όμιλος
Αποτελέσματα
Νίκη Βόλου-Ναύαρχος Βότσης 71-45
Έσπερος Λαμίας-Πρωτέας Γρεβενών 85-74
Φίλιππος Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 80-67
Δόξα Λευκάδας-Βίκος Ιωαννίνων 71-62
Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας, Τρίκαλα Basket


Οι αγώνες αναλυτικά:

Νίκη Βόλου-Ναύαρχος Βότσης 71-45

Διαιτητές: Παζώλης-Χρυσάφης-Τοπαλίδης

Δεκάλεπτα: 15-14, 35-25, 50-32, 71-45

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Βλιώρας): Βρεττάς 3(1), Κωστούλας 9, Βερτζάγιας 6, Σιπητάνος 10(2), Κουτίνας 14(1), Παπαδόπουλος 7, Δελετζές 3(1), Σπηλιόπουλος 6, Ανδρεόγλου, Γιοτόπουλος 2, Τσεσμετζίδης 4, Εντό 7.

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Καραγιώργος 8, Κυρατζής, Ψάλτου 2, Βλασσόπουλος 4, Νταής 2, Καραϊσκάκης 3(1), Γκίζης 5, Αγριόπουλος 6(2), Παπαδόπουλος 2, Χαβαλές 7(1), Μεσκούρης 5, Μαυροχωρίδης 1.

Δόξα Λευκάδας-Βίκος Ιωαννίνων 71-62

Διαιτητές: Καρακάσης-Μακρόπουλος-Πλέγας

Δεκάλεπτα: 19-21, 31-37, 49-46, 71-62

Δόξα Λευκάδας (Καλαμπάκος): Μάνας, Σταματέλος 2, Μάλφας, Βακουφτσής 12, Ντόβας 10(2), Τσιαβές 2, Τζόλος 14(1), Βαγενάς, Χείλαρης 14(3), Μανάκας 3, Κουρτίδης 4, Βούγιοβιτς 10.

Βίκος Ιωαννίνων (Κωστόπουλος-Καΐκας): Αποστόλου, Γυφτάκης, Αναγνωστάκης 10, Μαυρογιάννης 9(1), Ιωαννίδης 9, Τσιλούλης 6(1), Πάτρας 3, Δήμος, Αντωνίου, Καλαμπάκας 10(1), Σταυρόπουλος 3, Κοτσάνος 12.

Έσπερος Λαμίας-Πρωτέας Γρεβενών 85-74

Διαιτητές: Σταματόπουλος-Γιαννούλης-Αβραμίδου

Δεκάλεπτα: 24-24, 40-45, 65-62, 85-74

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.-Ζαρονικόλας): Κυριακόπουλος 1, Βαζούκης 7(1), Κολοβός 4, Τζόρτζεβιτς 25, Μπακέας 2, Αργύρης, Τεπετίδης 5(1), Πελεκούδας 2, Μαγγελάκης, Προδρόμου 21 (1), Παπαδάκης 11, Μαντίκος 7(1).

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Μαραβέγιας 24, Μόρας 11, Αναστασόπουλος 7, Κατηρτζίδης, Παλάσκας 13, Καραγιάννης, Ζήμπρας, Ασλανίδης, Πέντιτς 2, Κουρέπης 9(1), Κεραμάρης 8, Μιχαηλίδης.

Φίλιππος Βέροιας-Ολυμπιακός Βόλου 80-67
Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Αναστασιάδης Β.-Δικταπανίδης
Δεκάλεπτα: 21-13, 35-38, 60-50, 80-67
Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 14 (3), Ιγγλέζος, Νικάι 5, Δημαλής, Ελευθεριάδης 34 (3), Ξενιτίδης 12 (1), Κωνσταντινίδης 6, Μπένας 9 (1), Πολυμένης, Αμανατίδης.
Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης): Νικολής 25 (4), Μπουντούρης Κ., Στεφόπουλος, Γουάμπα 14, Δημητρόπουλος 3 (1), Λογοδότης Μ., Λογοδότης Π. 23 (3), Μπουντούρης Σ. 2


Βαθμολογία
1.Βίκος Ιωαννίνων 20
2.Εσπερος Λαμίας 20
3.Τρίκαλα Basket 19
4.Νίκη Βόλου 18
5.Δόξα Λευκάδας 17
6.Φίλιππος Βέροιας 17
7.Αναγέννηση Καρδίτσας 13
8.Ναύαρχος Βότσης 12
9.Πρωτέας Γρεβενών 12
10.Ολυμπιακός Βόλου 11

*Αναγέννηση Καρδίτσας, Τρίκαλα Basket, Δόξα Λευκάδας, Ναύαρχος Βότσης έκαναν το πρώτο ρεπό τους
Η επόμενη αγωνιστική (14η, 21/1)
Ολυμπιακός Βόλου-Δόξα Λευκάδας
Πρωτέας Γρεβενών-Φίλιππος Βέροιας
Ναύαρχος Βότσης-Εσπερος Λαμίας
Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου
Ρεπό: Τρίκαλα Basket, Βίκος Ιωαννίνων

4ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Σταυρούπολη-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 69-65
Ευκαρπία-ΧΑΝΘ 66-81
Λεύκιππος Ξάνθης-Ερμής Λαγκαδά 66-53
Μακεδονικός-Πολύγυρος 83-59
Γέφυρα-Πανσερραϊκός 55-58


Οι αγώνες αναλυτικά:

Σταυρούπολη-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 69-65

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Κωνσταντινέλης, Κολοκυθάς

Δεκάλεπτα: 23-28, 37-44, 50-58, 69-65

ΕΚ Σταυρούπολη (Νίκου-Παπαβασιλείου): Τζουβάρας 9, Μητρόπουλος 6, Βαρίτης, Δασκαλόπουλος 15, Χολέβας 6, Λεπτοκαρίδης, Βουρτζούμης 3(1), Φωτιάδης, Κουντουραντζόγλου 10, Κακαρούδης 17(2), Γκαβέζος 3(1)

Μαχητές Πεύκων (Μελετιάδης, Κυριαζής): Γεωργίου 24(1), Τσιμερίκας, Ματενίδης 8, Στεφανίδης 11(1), Παπασαβόγλου 2, Κιγμέτογλου 14(1), Μισαηλίδης, Χαραλαμπίδης 4, Χαριτόγλου, Αστεριάδης, Δαρατζής, Βαιντερλής 2.

Μακεδονικός-Πολύγυρος 83-59
Διαιτητές: Εκίζογλου-Καραβάς-Αθανασιάδης Αθ.
Δεκάλεπτα: 18-9, 37-18, 65-35, 83-59
Μακεδονικός (Γεροφώτης): Αμπαράς 17(4), Παπασάβογλου 7(1), Βακουφτσής 5, Στρυβάκης 1, Τραπεζάνογλου 7, Γαλανίδης 11(3), Χατζημιχαηλίδης 7(1), Φλιάτης Ι. 5, Φωταρούδης 4, Φλιάτης Γ. 8, Κόκκιος 7, Τσακαλέρης 4.
ΑΟ Πολυγύρου (Μπιτζάνης): Σμυρλής 7(1), Γαϊτάνης 6(1), Αρχοντακάκης 8, Καναράς 8(1), Τσοπουρίδης 7(1), Συμεών 2, Παπαδόπουλος 15(1), Χατζηλάμπρου, Φουρκιώτης 6(2).

Λεύκιππος Ξάνθης-Ερμής Λαγκαδά 66-53
Διαιτητές: Ευφραιμίδης Σ.-Ντόγκας-Χατζημπαλίδης
Δεκάλεπτα: 16-18, 29-34, 47-42, 66-53
Λεύκιππος Ξάνθης (Παπαδόπουλος): Καντά 24(3), Παλλάκης 2, Μακαρατζής 8(1), Δεληγιάννης, Τσίλογλου, Κατσαμούρης 12(2), Μπουτσακτσή 10, Μαλανδρής 2, Χρήστου 8(1), Κάλτσος, Τσαλαπάτας.
Ερμής Λαγκαδάς (Παρίτσης): Ταζόπουλος, Χρυσανθάκης, Μάρουσιτς 9(1), Γκέλιος 15(1), Καμαριώτης 1, Λογοθέτης 16, Ανδρέου 6, Παπαδόπουλος 6, Γκοτζαμανίδης

ΠΣ Ευκαρπίας-ΧΑΝΘ 66-81
Διαιτητές: ΑγραφιώτηςΓρ.-Ηλιόπουλος-Αναστασιάδης Γ.
Δεκάλεπτα: 22-21, 37-41,51-65, 66-81
ΠΣ Ευκαρπίας (Δαδάλας-Μακαλέκας): Βογιατζής 3(1), Μουρατίδης 4, Κρίτσικας 2, Μελαδιανός18(3), Βάνης 20(1), Παγώνης 4, Τσίγκας 3, Σανιώτης 7(1), Μπάδης 5(1), Παππάς,Τζίμας, Καπλάνης.
ΧΑΝΘ (Καραπιπερίδης-Μωυσιάδης): Βλάσιος 20(3), Αλτίνης 10(2), Ιωάννου 15,Τσιρογιάννης 6, Ζωίδης, Μπρόζος 9(1), Μαργαριτόπουλος 2, Χιτικούδης 8, Ζιάκας 11(3),Κομνιανίδης, Επαμεινώνδας, Τσιριλάκης

ΜΓΣ Γέφυρας-Πανσερραϊκός 55-58

Διαιτητές: Ταρενίδης Σ.-Κατωτικίδης-Χατζηχαρίσης

Δεκάλεπτα: 4-16, 26-31, 44-42, 55-58

ΜΓΣ Γέφυρας (Τζιβάνης): Κελεσίδης 7, Σαμαράς 3(1), Φόρογλου 2, Χρυσόπουλος 11, Σιώπης 16(4), Αλευρίδης 6, Καλαϊτζίδης 10(2), Λαζάρου, Στράτος

Πανσερραϊκός (Κακιούζης-Κηρύκος): Γεωργιανός 6(2), Μιλόσεβιτς 11, Χριστοδούλου 6, Μάντζιος 13(1), Κεραμάρης 9, Ντίνος 10(1), Γρίψιος 3(1), Αχτσής.

Bαθμολογία

(Σε 13 αγώνες)

1.Πανσερραϊκός 21

2.Μακεδονικός 21

3.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 20

4.Λεύκιππος Ξάνθης 20

5.Ερμής Λαγκαδά 20

6.ΜΓΣ Γέφυρας 19

7.ΧΑΝΘ 17

8.ΔΕΚΑ 16

9.Σταυρούπολη ΕΚ 16

10.ΠΣ Ευκαρπίας 13

11.ΑΟ Πολυγύρου 12

*ΜΓΣ Γέφυρας και ΔΕΚΑ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 21/1)
ΑΟ Πολυγύρου-ΜΓΣ Γέφυρας
Ερμής Λαγκαδά-Μακεδονικός
ΧΑΝΘ-Λεύκιππος Ξάνθης
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΠΣ Ευκαρπίας
ΔΕΚΑ-Σταυρούπολη ΕΚ
Ρεπό: Πανσερραϊκός

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr