Α2 Γυναικών: Αναλυτικά τα αποτελέσματα της αγωνιστικής

Dec 19, 2021

Με αναμετρήσεις και στους τέσσερις ομίλους συνεχίζεται σήμερα το πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών.

 

1ος Όμιλος – 8η αγωνιστική
Θησέας Παναγιούδας-Δαναοί Άργους 43-67
Άρις Καλαμάτας-Πανιώνιος 55-39
Άμιλλα 2000-Ηλιούπολη 37-73
Αιγέας Χίου-Ατρόμητος Πειραιά 61-68
Φοίνιξ Πειραιά-Εύνικος 57-60

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Θησέας Παναγιούδας – Δαναοί ΑΟ Αργους 43-67
Διαιτητές: Ροδίτης-Πουλάκης
Δεκάλεπτα: 18-14, 27-36, 34-52, 43-67
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Ξένου 2, Κουγιουμτζή, Κωστάκη 5(1), Κατσούρη Ι., Κατσούρη Μ., Δήμου, Αλασχκάρ 5, Σαϊτάνη 6, Κούση 7(2), Καράκλα2, Χατζημιχαήλ, Ταμπάκου 15.
Δαναοί Αργους (Τόρβας): Χρυστοστομίδου 2, Αλμπέρτου 3, Δανούση 16(4), Μπάλλα 6, Μπούντου, Στρατή 4, Κεχαγιά 29(4), Μπακάλη 5, Παπαμάρκου 4.

Άμιλλα 2000-Ηλιούπολη 37-73
Διαιτητές: Μπακετέα, Μπαβέλας
Δεκάλευα: 15-21, 4-20, 10-14, 8-18
Αμιλλα 2000 (Τσουκαλάς): Βυτογιάννη, Μανιατά 2, Κοκκόνη 2, Μιχαλου 8, Πολυχρονοπούλου, Μάγκλαρη 6(2), Τρυφωνίδη 6, Σιαμπου 4, Παπαζαφειροπούλου 4, Μονογιού 5.
Ηλιούπολη (Φέξης): Αλεξία 3, Κάραλη 8(1), Ζαροκώστα 6, Θεοδώρου 8, Πρίφτη 15(1), Τσαγκαροπούλου 11, Βουγιούκα 2, Αρβανίτη 2, Αρχαγγελίδη 2, Σιμιτσιδέλη 2, Διαμαντοπούλου 9(1), Γκουζέλου 5(1).

Αρις Καλαμάτας – Πανιώνιος 55-39
Διαιτητές: Λιόνας-Πλέγας
Δεκάλεπτα: 12-08, 30-20, 41-31, 55-39
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Παπαδημητρίου 20(2), Καστανιά, Κουτέλα 8, Κυριακοπούλου, Μπρεζεράκου 3, Μπούζα 2, Χονδρουδάκη 12(1), Χρονοπούλου, Παπαδοπούλου2, Φραγγέα, Αντωνοπούλου 8.
Πανιώνιος (Δενδρινός): Κριτσιδήμα 3(1), Πλώτα 10, Μαχλά5(1), Παντοπούλου 8(1), Καμπισιούλη , Κλιντζιαν 3, Παπακωνσταντίνου, Ισαακιδη, Ανδρονικιδου, Παπαζογλου 8, Μπιλλή 2.

Αιγέας Χίου – Ατρόμητος Πειραιά 61-68
Διαιτητές: Σπυρλιδάκης-Μυζίκας
Δεκάλεπτα: 21-18, 34-36, 38-55, 61-68
Αιγέας Χίου (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία 2, Δάνδουλα 17(5), Άγκο 2,Γιαμαλίδου 3, Παντζή, Ατσαβέ, Καρούση, Ιωάννου, Μπογή, Κοματσιούλη 10(4), Κουκουνά, Σβορώνου 26.
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Καρρά 10, Καλογήρου 14(1), Μπαρμπαλιά 6, Καραπατάκη, Μάλαμα 20(5), Οικονομάκη 11, Σδρένια 6(2).

Φοίνικας Πειραιά – Εύνικος 57-60
Διαιτητές: Ναστούλης, Καψιώχας
Δεκάλεπτα: 9-13, 15-28, 37-47, 57-60
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης, Τιόπουλος): Μαγγίνα 12, Λαουλάκου 1, Ευμορφοπούλου 12, Βράκα 13(2), Στεφάτου 19(2), Οικονομοπούλου, Παπαποστόλου, Δράκου.
Εύνικος (Βελτσίστας): Εμμανουηλίδου 5(1), Ράδη 2, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 8, Παπαδοπούλου 6(2), Βούλγαρη2, Κεσσέ 14(1), Τζέντζου, Ναυροζίδου 15(1), Μίχου 8.

Η βαθμολογία

1. ΓΣ Ηλιούπολης 15
2. Εύνικος 14
3. Φοίνικας Πειραιά 14
4. Δαναοί Αργους 14
5. Αρις Καλαμάτας 12
6. Ατρόμητος Πειραιά 12
7. Αιγέας Χίου 10
8. Πανιώνιος 10
9. Αμιλλα Τρίπολης 9
10. Θησέας Παναγιούδας 7
*Εύνικος και Θησέας Παναγιούδας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 9/1)
Πανιώνιος-Αμιλλα Τρίπολης
Δαναοί Αργους-Φοίνικας Πειραιά
Εύνικος-Αιγέας Χίου
Ατρόμητος Πειραιά-Αρις Καλαμάτας
ΓΣ Ηλιούπολης-Θησέας Παναγιούδας


2ος Όμιλος – 10η αγωνιστική
ΑΕΚ Περιστερίου-Σαντορίνη 56-53
Πρωτέας Βούλας-Αμύντας 67-42
Αθηναϊκός-ΚΑΟ Μελισσίων 60-46
17.00 Αγ. Παρασκευή-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Τερψιθέα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 41-55

Αναλυτικά τα παιχνίδια
ΑΕΚ Περιστερίου – ΑΕ Σαντορίνης 56-53
Διαιτητές: Κονταράτος, Σαλτας
Δεκάλεπτα: 18-12, 31-27, 40-37, 56-53
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος, Καργιάννης): Βασιλάκη, Καλαντζή 3(1), Θορια , Ράπτη 2, Γαβαλά 6, Ναού 3(1), Κυριμάκη, Γιάκαλου 21(2), Μωραϊτη 7(1), Ζήκα Κατσιμαρδου 1, Τζίβα 13.
ΑΕ Σαντορίνης (Μάμμος): Τσολακιδου, Τσούπα Μ. 5(1) Σιγάλα 4, Αξιοπουλου 5(1), Ρεντζεπέρη 14, Κεβάνι, Παπαμαρκάκη 10(2), Σπηλιώτη 13, Πετράκη 2, Παντζιαρίδη, Τσαβδαρίδη, Τσούπα Π.

Αθηναϊκός – Μελίσσια 60-46
Διαιτητές: Σπυρόπουλος – Τζαγκατζής
Δεκάλεπτα: 12-11. 25-18, 42-31, 60-46
Αθηναϊκός: (Χελιώτη Π.) Σέχου, Χελιώτη 18, Μπέκιου, Κουτσιρίμπα 17(2), Γεροντή, Τζέμη 3, Κοιλιά 6(2), Σκαρλή, Τραγουστή 14(4), Καρυοφύλλη, Γοργογιάννη 2.
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π. – Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 4, Βόσσου, Ανδρικόπουλου 3, Πατέρα 5(1), Καραχάλιου 8, Κοιλιαρίδη 6(2), Τάρλα 8(1), Χιώτη 12, Τριανταφύλλη, Μουτάφη, Τίγκα, Βελέντζα.

Πρωτέας Βούλας – Αμύντας 67-42
Διαιτητες: Παπαδόπουλος – Τσαούση
Δεκάλεπτα : 20-06, 36-19, 51-31, 67-42
Πρωτέας Βούλας (Μίχα – Κουτρόγιαννου) : Χατζηβασιλείου 9(1), Ξενιτοπούλου, Σπαθάρου 4(1), Χατζηδάκη, Ζουρνή 1, Σακελλαρίου Ο. 7(1), Χατζηγιακουμή 24(6), Αναστασοπούλου Μ. 11, Σκουμπάκη, Αναστασοπούλου Χ. 9(1), Σακελλαρίου Ν. 2, Περδικάκη.
Αμυντας: (Δρακάκη-Λιάκου) Κλείτσα 5(1), Μαργώνη, Λιναρά, Πατσιώτη, Πολιτοπούλου 7, Ντάνου Λ. 10, Μαζαράκη, Αθανασούλια, Ντάνου Μ. 5(1), Βαρβιτσιώτη 14(1), Σιδηροπούλου 1, Τσαχιρίδη.

Τερψιθεα Γλ. – Κρονος Αγ. Δημ. 41-55
Διαιτητές: Σίμα-Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα: 10-18, 24-27, 33-35, 41-55
Τερψιθέα Γλ. (Βασιλάκος): Κορδαλή 4, Ιωαννιδου 19(2), Αγκάι, Λαμπράκη 4, Φλωκα, Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού, Καντέλη 2, Μπακάλη 12, Μουστάκα.
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαϊδου): Πολιτόπουλου 12, Φρερη 3(1), Τσιμπίδη, Γεωργακοπούλου, Καλομιτσίνη 3(1), Στεφανίδου 1, Γρηγορόπουλου, Μπλιθικιώτη 1,Τσάμη 8, Κουλούρη 4, Γιαμπάνη 21(1), Κυριακοπουλου 2.


3ος Όμιλος – 8η αγωνιστική
Απόλλων Πτολεμαϊδας-Αναγέννηση Ν.Ρ. 49-79
Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας 73-49
Αργοναύτες Αγρινίου – Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 49-63
Ρεπό: Λασσάνης Κοζάνης, ΑΓΕ Πιερίας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 49-79
Διαιτητές: Χάνος-Καρυπίδης
Δεκάλεπτα: 10-27, 23-43, 35-67, 49-79
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Διπλάρη 4, Κρανιωτάκη 17(2), Καρακατσάνη, Πισιάνη, Σαρδάνη 10, Κούκη, Βλαδίκα 2, Βαρδαούλη, Γκανάτσιου 15, Παπαδοπούλου 1.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Ατακτίδης-Σταμολάμπρος): Μακαρώνη, Γράψα 16(1), Τσαλοπούλου, Σουλτάνη 7, Κουφογιάννη 13(2), Αρτεμισίου 13(1), Τζίκου 8, Παπαδάκη 2, Δεληγιάννη 4, Νάστου 9(1), Κουλακιώτη 4, Θωμά 3(1).

Αργοναύτες Αγρινίου-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 49-63
Διαιτητές: Ασημακάκη-Διαμαντής
Δεκάλεπτα: 18-18, 29-32, 45-49, 49-63
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Λέρη , Μαρίνη 7(1), Πιστιόλα 6, Τασουλή 10, Μαρούντα 13(2), Στεργίου 9(2), Λιάπη 2, Μπράβου 2.
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου, Γράψα 16(2), Θεοδώρου 6, Παπαδοπούλου 4(1), Παπαρδέλα 13(1), Δαδαλή 4, Στεργίου 10(1), Τσαλή 10(2), Βουζούκου.

Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας 73-49
Διαιτητές: Αναστασιάδης – Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 14-14, 35-28, 52-34, 73-49
Πιερικός Αρχέλαος (Τσάτσας): Καραλή, Τελίδου 20(4), Κιολέογλου Ν. 22(3), Μάντζου 18(1), Καρανικόλα, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 7, Αλμπάνη, Μουστακίδου, Ζαρκανέλα, Μάντη.
Ολύμπια Λάρισας (Λόφτι): Τσεμπελίκου 6, Χριστοφοράκη 7(1), Καρτσαμάρη 5, Λιάσκου 8(2), Μιχαηλίδου, Πατούνη 12(2), Μαργαρίτη, Κολλιαδήμα 2, Παπαδοπούλου, Καλακώνα 9.

Η βαθμολογία 1. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 12
2. Πιερικός Αρχέλαος 12
3. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 10
4. Ολύμπια Λάρισας 10
5. Αργοναύτες Αγρινίου 8
6. Λασσάνης Κοζάνης 8
7. Απόλλων Πτολεμαΐδας 8
8. ΑΓΕ Πιερίας 7

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 9/1)
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Πιερικός Αρχέλαος
Λασσάνης Κοζάνης-Αργοναύτες Αγρινίου
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Απόλλων Πτολεμαΐδας
Ρεπό: ΑΓΕ Πιερίας, Ολύμπια Λάρισας

4ος Όμιλος – 10η αγωνιστική
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανόραμα 74-58
Πάνθηρες Καβάλας-Παναθλητικός 53-58
Άρης-Ιερισσός 144-60
Πυλαία-Πανσερραϊκός 67-54
Ηρακλής-Ασπίς 2001 Ξάνθης 74-51
Ρεπό: ΜΕΝΤ

Αναλυτικά τα παιχνίδια
ΑΣ Αρης – ΣΚ Ιερισσός 144-60
Διαιτητές: Μιχέλης Θ – Αναστασιάδης Γ.
Δεκάλεπτα: 41-11, 73-24, 115-48, 144-60
Αρης (Συρόπουλος): Κυρπιζλίδου 9(1), Τζημορώτα 14, Τσιαρσιώτη 6, Τσαμπούρη 37(11), Κουμαντσιώτου 7, Παπαϊωάννου 6, Βλάχου 13, Νταουντάκη 2, Εφραιμίδου 13(1), Μιχαηλίδου 15(1), Παρακεντέ 5, Δροσούνη 17(3).
ΣΚ Ιερισσός 99 (Κούλιας): Βελέντζα, Αργαλειού, Τζέλιου 8, Γκιούρα 6, Σουλτάνη 4, Γκατζιώνη 26(3), Νίπολλι 2, Λεμπίδα 12, Καμπάνη 2, Μπίτζι, Τσουκαλά.

Πάνθηρες Καβάλας-Παναθλητικός Συκεών 53-58
Διαιτητές: Μελανίδης-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 16-16, 29-31, 44-44, 53-58
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Κελεμένη 16(1), Σπανίδου 2, Τζιαμπάζη 3(1), Κεσεσίδου 7, Δημητρακούδη 7, Μαραγκου 9(1), Τασελαρίδου 2, Ιωακειμίδου, Συροπούλου 5, Ζέκιου, Αργυρού 2.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 7, Παπαδοπούλου 2, Σταμπή 13(2), Τζήμου 6, Καραμπατζάκη 11, Τράντα 3, Σύρπα 16, Μπαξεβάνου, Σαριδάκη, Σαράντη.

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Πανόραμα 74-58
Διαιτητές: Ντόντης-Αθανασιάδης Βλ.
Δεκάλεπτα: 22-10, 37-25, 57-35, 74-58
Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης): Αντωνιάδου 25(4), Μαραβέγια 5(1), Δημητρόπουλου 5(1), Μoδέα, Σένκα, Σπύρου, Διαμαντοπούλου 25, Τσαπόγα 4, Μιχαηλίδου 3(1), Γιαννακάκη, Σακκά, Γιαντζακλιδου 7.
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση-Καραμανώλης): Μουμτζή, Κονδύλη, Παππά 4, Ριτζαλέου 7, Καλογρίδου 24(3), Βατσιτσίδου 5(1), Κανελλόγλου 1, Ράλλη, Κουλαρτζά 4, Βασλαματζή 12(1), Χατζηθεοδώρου 1, Ψαρέλη.

Ηρακλής-Ασπίδα Ξάνθης 74-51
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Ράπτης
Δεκάλεπτα: 22-14, 45-27, 60-43, 74-51
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.): Γιαννούδη 20(3), Παπαροϊδάμη 11, Νικολάου, Πετρίδου Δ. 5, Πάππα 6, Λογδανίδου 15(1), Πετρίδου Π. 2, Σωτηρέλη 3(1), Ουζούνη 4, Μελενικιώτου 2, Αγαθοκλέους 2, Νικοδήμου 4.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μπίκου, Καραλίδου Σ. 6(1), Μπουτσούκη 23(3), Τονικίδου 6, Μωυσένκου 7, Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 7, Συμεωνίδη 2, Χαλκίδου, Θεοδωρίδου.

ΑΕ Πυλαίας-Πανσερραϊκός 67-54
Διαιτητές: Ντίγκο-Σταμπουλής
Δεκάλεπτα: 17-17, 33-26, 52-40, 67-54
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 9, Μαργέτη Α., Γκόγκου, Κωστανάκη 19(4), Διαμαντίδου 4, Κοντογιάννη 15, Μαργέτη Μ. 8, Κουράτορα 12(1).
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 7(2), Βάννα 4, Τσάντα 2, Μπακιρτζίδου 12, Πελτέκη 8(2), Θανοπούλου 11(3), Δαμιανάκου 3(1), Πιτσιάβα 11(1), Γκέγκα.

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός Συκεών 18
2. ΑΕ Πυλαίας 18
3. Αρης 16
4. Ηρακλής 15
5. Πανσερραϊκός 14
6. Πάνθηρες Καβάλας 14
7. Απόλλων Καλαμαριάς 13
8. Ασπίδα Ξάνθης 13
9. ΑΣ Πανόραμα 10
10. ΜΕΝΤ 10
11. Ιερισσός 9

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 9/1)
Ιερισσός-ΜΕΝΤ
Ασπίδα Ξάνθης-Πάνθηρες Καβάλας
Παναθλητικός Συκεών-ΑΕ Πυλαίας
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΣ Πανόραμα-Αρης
Ρεπό: Ηρακλής

Περισσότερα σε λιγο…

ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

 

Το basket247.gr(όπως προβλέπει η νομοθεσία και τηρώντας όλες τις προβλεπόμενες διαδικασίες) οφείλει να ενημερώνει τους επισκέπτες αυτού του ιστότοπου για την αποδοχή ή μη των cookies κατά την είσοδο τους στο site www.basket247.gr