Saturday, 18 May 2024
PHARMANET

Απίστευτο 27-0 σερί από την Γουλβς που κέρδισε τη Ζάλγκιρις

May 05, 2024

H Zάλγκιρις ηττήθηκε με 97-93 από τη Γουλβς, αφού οι γηπεδούχοι έτρεξαν αδιανόητο 27-0 σερί κατά τη διάρκεια του ματς.
Ένα μεγάλο black out ήταν αρκετό για να ηττηθεί η Ζάλγκιρις στο λιθουανικό πρωτάθλημα. Η ομάδα από το Κάουνας δεν τα κατάφερε κόντρα στη Γουλβς και γνώρισε την ήττα με 97-97.

Ωστόσο εκεί που θα πρέπει να σταθούμε είναι στο ασύλληπτο σερί 27-0 που δέχθηκε στην δεύτερη περίοδο μέσα σε 5:30 λεπτά, αφού το 19-35, έγινε 46-35. Τελικά στη συνέχεια η Ζάλγκιρις δεν κατάφερε να περάσει μπροστά και μοιραία λύγισε. Στο 25-4 και πρώτη η ομάδα του Κάουνας, στο 22-8 και τρίτη η Γουλβς.

Για τους νικητές ο Σουλειμόν είχε 27 πόντους, ο Ζάγκαρς μέτρησε 16 και ο Τέιλορ 14. Από την άλλη 19 είχε ο Έβανς και 14 ο Ουλάνοβας.